Strona główna | Forum | Kontakt | Linki | Galeria | Okładki | O nas | Reklama | Archiwum |
WWW.24wspolnota.pl | Jesteś tu: http://www.24wspolnota.pl Lubartów   Kosciol    Lubartowskie_parafie_w_sieci-362
Wspólnota » Lubartów » Kościół | Wtorek, 09 lutego 2010r. 10:14

Lubartowskie parafie w sieci

Autor: Anna Kołodyńska


Od dawna planowany wspólny serwis informacyjny ośrodków duszpasterskich już działa. Pod adresem www.prafia.lubartow.pl każdy Katolik znajdzie coś dla siebie.

Pomysł stworzenia takiej strony powstał dość dawno, bo już w 2007 roku. Od tego czasu trwały rozmowy i dokładne planowanie zawartości i wyglądu strony. Inicjatorami powstania serwisu są proboszczowie lubartowskich parafii: ksiądz Andrzej Majchrzak, ksiądz Józef Huzar i ksiądz Stanisław Rząsa. Autorem projektu graficznego jest Paweł Miduch. Twórcy chcieliby, aby serwis dostarczał informacji o aktualnych wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem rzymsko-katolickich wspólnot z terenu Lubartowa. Na stronie można znaleźć nie tylko godziny niedzielnych mszy świętych z poszczególnych parafii, ale też informacje o tym, co się dzieje we wspólnotach. Program wizyt duszpasterskich, terminy nauk przedmałżeńskich i relacje z najważniejszych wydarzeń kościelnych także są zamieszczane na tej witrynie. Na stronie www.parafia.lubartow.pl nie mogło także zabraknąć fragmentów Ewangelii i odsyłaczy do najważniejszych stron internetowych. Strona jest bardzo przejrzysta, szata graficzna jest oszczędna, dzięki temu na stronie nie można się zgubić. Co ciekawe redaktorem tej witryny może zostać każdy. Twórcom strony zależy na tym, by członkowie parafii sami przesyłali zdjęcia i informacje ważne dla całej wspólnoty. Osoby zainteresowane współtworzeniem serwisu są proszone o kontakt mailowy z redakcją: redakcja@parafia.lubartow.pl.

 


Oceń wagę artykułu

Ocena: 2.1/5 (Oddane glosy: 22)

Komentarzy (7)     Dodaj swoją opinię

 

*LLB* [2011-08-07 22:08]

@jogi Opublikuj swoje.Ocen ten komentarz:

Ocena: 1.5/5 (Oddane glosy: 4)

 

jogi [2010-09-21 20:08]

Ciekawe czy znajdę tam Sumy dochodów i wydatków Pewnie to tajne/pufne ;)Ocen ten komentarz:

Ocena: 2.2/5 (Oddane glosy: 13)

 

*LLB* [2010-07-21 16:44]

@LUB Nie mam czasuOcen ten komentarz:

Ocena: 2.5/5 (Oddane glosy: 11)

 

LUB [2010-07-20 23:27]

hahahaha jaki znawca z Ciebie LLB :D Czemu sam nie piszesz do Wspólnoty? :DOcen ten komentarz:

Ocena: 2.1/5 (Oddane glosy: 14)

 

lufka [2010-07-20 22:59]

@16222 Nie wiem, czy pamiętasz, ale jeszcze przed powstaniem obecnego projektu istniało forum na stronie parafii MBNP. Niestety, niektórzy forumowicze nie dorośli do forum, albo moderacja była zbyt łaskawa - koniec końców forum zostało zablokowane. Dlatego, jeszcze pewnie trzeba będzie jeszcze długo poczekać na otwarcie nowego. Póki co działa forum lubartowskie.Ocen ten komentarz:

Ocena: 1.8/5 (Oddane glosy: 10)

 

*LLB* [2010-07-20 22:54]

1. Nie "rzymsko-katolickich" tylko "rzymskokatolickich". (Słownik nie gryzie). 2. W jednym zdaniu: "nie tylko", "też" i "także". Tak może pisać licealista w I klasie LO, a nie redaktor po studiach. 3. "godziny niedzielnych mszy świętych z poszczególnych parafii," Ładniej by było "w poszczególnych parafiach." 4. Literówka w adresie - nie "www.prafia.lubartow.pl" tylko "parafia.lubartow.pl" ("www" nie jest w tym wypadku konieczne). ------------------------------------------------------------------ Projekt "Moja parafia w sieci" to bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie. Szczerze gratuluję twórcom strony sposobu wykonania, a księżom proboszczom zrezygnowania z ambicji posiadania odrębnej strony każdej parafii. Szkoda, że Ojcowie Kapucyni nie włączyli się do tego projektu.Ocen ten komentarz:

Ocena: 2.9/5 (Oddane glosy: 15)

 

16222 [2010-03-19 12:45:31]

Bardzo trafna inicjatywa. Ja chciałbym się jeszcze doczekać forum przy takiej stronie. Forum gdzie można by było podyskutować na temat instytucji kościoła i pogłebić wiedzę, może to byłby sposób na wyjasnienie większych lub mniejszych niejasności. Ale chyba za daleko wybiegam do przodu.Ocen ten komentarz:

Ocena: 2.3/5 (Oddane glosy: 12)

 

Skomentuj artykuł:
Imię/Nick:

Twój wpis:

Możesz wspisac jeszcze: znaków.


Proszę przepisać kod z powyższego obrazka:


Redakcja Internetowego Serwisu Informacyjnego e-wspolnota.com nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Aby dodać komentarz należy wypełnić wszystkie pola formularza.

2009 Projekt i wykonanie pawlusza | © Wydawnictwo Wspólnota - Mateusz Orzechowski stat4u

 

Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej. Użytkowanie tej strony traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.