Do pożaru przyjechali bez wody. Fotograf: M24lu.pl

Do pożaru przyjechali bez wody

W sobotę, 7 stycznia, w godzinach wieczornych wybuchł pożar zabudowań w agroturystyce w miejscowości Neple w odległości 50 m od remizy OSP. OSP w Neplach jest wyposażona w trzy samochody pożarnicze w tym dwa samochody ratowniczo-gaśnicze jeden ciężki typu GCBA 6/32 Kamaz ze zbiornikiem 6000 litrów wody i 600l środka pianotwórczego drugi średni typu GBA 2,5/24 Renault ze zbiornikiem 2500litrów wody i 250 litrów środka pianotwórczego.

Do pożaru wyjechał tylko jeden średni wóz ratowniczo-gaśniczy, na dodatek z niepełną załogą GBA 2,5/24 Renault. Nowy samochód zawiódł, ponieważ strażacy nie mogli przystąpić do działań ratowniczo-gaśniczych. Nie podał wody, a strażacy nawet nie użyli podręcznego sprzętu gaśniczego, nie weszli w pełnym umundurowaniu bojowym w aparatach powietrznych, które mają na wyposażeniu by sprawdzić co dokładnie się pali i przystąpić do gaszenia. Tylko gospodarz z mieszkańcami próbowali gasić śniegiem, a pożar z minuty na minutę rozprzestrzeniał się. Drugi samochód, który powinien stać w remizie w gotowości bojowej nie mógł przyjechać, bo był bez wody, 

Strażacy z OSP Neple sytuację tłumaczą nieporadnością i całą winę składają na wójta, który zakazał ogrzewania remizo-świetlicy w Neplach. Samowolne ogrzewanie remizo-świetlicy mogłoby skutkować narażeniem się dla włodarza. Jednostka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt, odremontowaną remizę. 

Jak wynika z relacji świadków dostęp do wody był zapewniony, ale dopiero po około 1,5 godziny, a cała akcja tak naprawdę rozpoczęła się po przybyciu Państwowej Straży Pożarnej z Małaszewicz, która nie mogła przybyć wcześniej ze względu na pożar budynku mieszkalnego w Kościeniewiczach (gmina Piszczac). Niesprawne były również hydranty zlokalizowane przy OSP.

Informacja z PSP Biała Podlaska:

W OSP żaden wóz bojowy nie jest wycofany z podziału bojowego, a logicznie powinien być wycofany. Mamy dwudziesty pierwszy wiek, różne techniki ogrzewania jak poprzedni system ogrzewania garaży na piece akumulacyjne nie pasuje, jest drogi. Można zastosować inne tańsze nie tylko na prąd. Ogłoszenia

Sprzedam

Opony zimowe 175/65R14 4 szt. Stan bardzo dobry.

Audi 80 b4

Witam. Posiadam na sprzedaż audi 80 b4 z silnikiem...

2000zł taniej brama segmentowa

rabat 2000zł netto od ceny katalogowej producenta...

mercedes 124 coupe sprzedam najtaniej

sprzedam tanio mercedesa 124 coupe wersja ponoć ta...

okna jakich potrzebujesz.

wejdź na www.okna@grupasolo.pl - zapoznaj się ze...

Kredyty leasingi pożyczki

-kredyty gotówkowe -kredyty konsolidacyjne -kredyty...