Policjanci ugasili płonący samochód. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci ugasili płonący samochód

Dwaj funkcjonariusze bialskiej „patrolówki" w sobotnią noc ugasili pożar tira. Mundurowi zapobiegli tragedii, bo w jego kabinie spał niczego nieświadomy kierowca, a w pobliżu płonącej ciężarówki stało kilkanaście zaparkowanych samochodów ciężarowych z odpoczywającymi kierowcami.W ubiegłą sobotę po godzinie 2:00 policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Białej Podlaskiej patrolując rejon parkingu dla samochodów ciężarowych w miejscowości Woskrzenice Duże zauważyli, że jedna z ciężarówek zaczyna płonąć. Pożar wybuchł w przestrzeni pomiędzy kabiną pojazdu, a naczepą, a ogień zdążył już objąć tylną część kabiny.

W krytycznej sytuacji mundurowi zachowali zimną krew. Jeden z nich zaczął gasić pożar gaśnicą, drugi uderzając rękoma w kabinę i krzycząc obudził śpiącego w ciężarówce, niezdającego sobie sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa, kierowcę, a następnie pomógł mu się z niej wydostać.

Pomimo sięgających kilku metrów języków ognia policjantom udało się ugasić pożar samochodu. Ich natychmiastowa reakcja zapobiegła tragedii, gdyż wokół płonącej ciężarówki znajdowało się kilkanaście zaparkowanych tirów, na które mógł przerzucić się ogień. W ich kabinach odpoczywali kierowcy, którzy znużeni długą podróżą spali głęboko, nie wiedząc, że ich życiu i zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki postawie funkcjonariuszy skończyło się tylko na nadpaleniu kabiny ciężarówki. Z ustaleń mundurowych wynika, że przyczyną pożaru mogła być usterka akumulatora lub zwarcie elektryczne.Ogłoszenia

VW - T4

Sprzedam VW- T4 1999 rok , badania i OC wazne do...

betoniarka

betoniarka 150 l zsilnikiem trojfazowym

kierowca C+E

Zatrudnimy Kierowców C+E na kraj i międzynarodówkę....

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

TACHOGRAFY -SERWIS

TACHOGRAFY - serwis , legalizacja- wszystkie typy,...

Długoterminowy wynajem samochodów

Krótko - długoterminowy wynajem samochodów. Prywatne...