Zabezpieczyli kontrabandę i samochód. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Zabezpieczyli kontrabandę i samochód

Niemal 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek skarb państwa poniósłby straty w wysokości ponad 34 tys. złotych.Do zdarzenia doszło w miniony piątek na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że podróżujący citroenem mężczyzna posiadać może nielegalny towar. Podczas wspólnych działań z policjantami bialskiej drogówki auto zostało zatrzymane. Wówczas posiadane informacje potwierdziły się. W bagażniku samochodu znajdowała się kontrabanda. Samochodem podróżował 37-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast 37-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 34.000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód marki Volkswagen Touareg.

To już kolejna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.