Policja.

Odpowie za wyłudzenie pożyczek

Bialscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która przez internet wyłudziła dwie pożyczki i próbowała wyłudzić kolejną. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pracowali od pewnego czasu nad sprawą wyłudzeń pożyczek w instytucjach finansowych za pośrednictwem internetu.

Mundurowi ustalili, że 22-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyłudziła w ten sposób ponad 10 tys. zł. W jednym przypadku  posłużyła się m. in. danymi osobowymi swojej teściowej. Po otrzymaniu pieniędzy kobieta nie podjęła jednak spłaty pożyczek. Kryminalni ustalili także, że 22-latka próbowała wyłudzić kolejną pożyczkę, w tym przypadku na kwotę 5 tys. zł, podając się tym razem za swojego szwagra. Wczoraj oszustka został zatrzymana. W trakcie przeszukania przeprowadzonego w jej miejscu zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli dokumentację kredytową i zapiski świadczące o tym, że 22-latka najprawdopodobniej próbowała wyłudzić większą ilość pożyczek w różnych instytucjach finansowych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzuty oszustwa, za popełnienie którego grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.