Tirem wymusił pierwszeństwo na rowerzystce. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Tirem wymusił pierwszeństwo na rowerzystce

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Man nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 54-letniej rowerzystce. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7:00 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 44-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, wyjeżdżając z posesji doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Kierowca tira włączając się do ruchu prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jednośladowi. Rowerem kierowała 54-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska.

W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. W chwili zdarzenia kierowca ciężarówki był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia pogoda sprawia, że na jezdniach i ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej cyklistów. Pamiętajmy, że należą oni do grupy "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Jest to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Każde zdarzenie z ich udziałem będzie stwarzało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia.