Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu

Pomimo wielu apeli o bezpieczeństwo na drogach, nadal zdarzają się kierowcy, nieprzestrzegający przepisów. Wczoraj na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków, w wyniku których do szpitala trafiły dwie osoby. W obydwu przypadkach byli to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci ustalają okoliczności oraz apelują o rozwagę.  Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.Do pierwszego ze zdarzeń doszło 7 sierpnia przed godziną 10:00 w miejscowości Kobylany na skrzyżowaniu drogi K-2 z drogą powiatową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 72-letni mieszkaniec gm. Terespol, zderzył się z samochodem osobowym marki Cadillac.  Rowerzysta prawdopodobnie wjechał na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód. Autem kierował 38-letni obywatel Rosji, w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący jednośladem.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20:40 w Białej Podlaskiej na ul. Francuskiej.  Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Opel, 28-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, zderzył się  z motocyklem marki Honda. Mężczyzna skręcając w lewo na parking, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa kierującemu jednośladem. Motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia auta sprawia, że na drogach liczną grupę stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.

Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu

Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu

Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej