Mateusz Kijowski podczas spotkania w Białej Podlaskiej. Fotograf: Anna Chodyka

KOD-owanie w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska: O Trybunale Konstytucyjnym, umowach "śmieciowych" oraz wydarzeniach podczas pogrzebu "Inki" mówił goszczący w Białej Podlaskiej lider KOD - Mateusz Kijowski.Fani i zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji przyszli w piątek (2 września) do auli PSW na spotkanie z Mateuszem Kijowskim. W spotkaniu uczestniczyło ok. czterdziestu osób.

W spotkaniu z Mateuszem Kijowskim uczestniczyło kilkadziesiąt osób

W spotkaniu z Mateuszem Kijowskim uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Fotograf: Anna Chodyka

Naszym celem jest obrona demokracji, a nie walka z PiS

- podkreślał Kijowski. Twierdził m.in., że sukcesem jego ugrupowania jest to, że rządząca partia nie wprowadziła nowego podziału administracyjnego Polski (jeden z jej wyborczych postulatów) oraz nowych, szybszych wyborów samorządowych. Po awanturach, do jakich doszło podczas pogrzebu "Inki" - liderzy KOD zostali w Gdańsku poturbowani - mówił, że nie należy dać się prowokować przeciwnikom.

Na koniec spotkania Kijowski poinformował o marszu, jaki ma się odbyć w Warszawie w związku z obchodami 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników i zachęcił słuchaczy do wzięcia w nim udziału.

Stanisław Dębowski, członek KOD-u z Białej Podlaskiej

Stanisław Dębowski, członek KOD-u z Białej Podlaskiej. Fotograf: Anna Chodyka

 

- Szczególnie złości mnie brak poszanowania prawa zawartego w naszej konstytucji. Uważam, że chęć zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego to zamach na trójpodział władzy. Uczestniczyłem w wielu demonstracjach, m.in. w Siedlcach i Lublinie.

 

Monika Drabak, członkini KOD

Monika Drabak, członkini KOD. Fotograf: Anna Chodyka

 

 

- Denerwuje mnie, że są wyrzucani ludzie z telewizji, z radia, a szczególnie z mojego ukochanego Polskiego Radia "Trójka". Jako KOD uważamy, że trzeba edukować społeczeństwo, aby więcej osób wzięło udział w przyszłych wyborach, a dwa, by bardziej zaangażowali się młodzi ludzie.