Lodowi pływacy w światowej czołówce. Fotograf: Klub Masters Team Biała Podlaska

Lodowi pływacy w światowej czołówce

W dniach 6-10.03.2018r. w Talinie (Estonia) odbyły się Lodowe Mistrzostwa Świata w pływaniu. W wodzie o temperaturze -0,5 Celsjusza zameldowała się trzyosobowa reprezentacja bialskiego klubu Masters Team Biała Podlaska w składzie Michał Jagiełło, Ryszard Sowa i Rafał Miszkiniuk. Zawodnik Michał Jagiełło (kat.B 20-29 lat) w swoim debiucie uzyskał najlepsze miejsce wśród reprezentantów Polski na dystansie 25 m stylem motylkowym i dowolnym. Dzięki tym startom uplasował się na 5 i 7 miejscu na świecie. Dramatyczną końcówkę można było oglądać w jego trzecim starcie (50m stylem dowolnym), gdzie przez brak doświadczenia na tego typu imprezach popełnił błąd na finiszu. Pomyłkowe dotknięcie drabinki kosztowało go aż 5 sekund karnych co zabrało mu brązowy medal.

Doskonale wystartował Ryszard Sowa (kat.C 30-39 lat), który wybrał dłuższe dystanse. W pierwszym dniu zmierzył się na 100 m stylem klasycznym co pozwoliło mu zdobyć 9 miejsce. Najlepszy start odnotował dzień później, płynąc na 200 m rownież stylem klasycznym. Ten szalony dystans zapewnił mu znakomite 7 miejsce na świecie.

W przedostatni dzień mistrzostw dał o sobie znać trzeci bialski zawodnik - Rafał Miszkiniuk (kat. C 30-39 lat). Wystartował na 50 m stylem klasycznym, pobijając swój rekord życiowy o 3 sekundy. Ten wyczyn sklasyfikował go na 23 miejscu na świecie!

Zawodnicy składają ogromne podziękowania sponsorowi wyjazdu - Firmie JAAQOB Polska, trenerowi Wilhelmowi Gromiszowi oraz Prorektorowi prof. dr hab. Jerzemu Sadowskiemu za możliwość trenowania na obiektach Bialskiej Filii AWF.

Lodowi pływacy w światowej czołówce

Lodowi pływacy w światowej czołówce. Fotograf: Klub Masters Team Biała Podlaska