Ku czci Daniluka i Osypiuka

15 zespołów weźmie udział w I Memoriale im. Janusza Daniluka oraz Artura Osypiuka pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Zmagania odbędą się 27 stycznia w nowej hali FAWF (ul. Marusarza) w Białej Podlaskiej.Tego dnia o godz. 7:00 odprawiona zostanie msza w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej za ludzi piłki nożnej, którzy przedwcześnie odeszli z tego świata pod koniec grudnia 2017 roku.

- Obiecałem mamie Artura oraz synowi Janusza, że pamięć o nich nie zaginie i chcę dotrzymać słowa. Cieszę się, że będziemy mogli uczcić na sportowo ich pamięć. Z "Osypem" grałem w Lutnii Piszczac, sędziowałem mecze, jak również mieszkaliśmy w Dęblinie. Z kolei Janusz Daniluk to wieloletni prezes TOP-u 54 oraz Podlasia Biała Podlaska. Nie jestem w stanie policzyć godzin, jakie spędziliśmy w jego gabinecie czy ze słuchawką w ręku, kiedy rozmawialiśmy o futbolu. Chociaż minął już ponad rok, trudno pogodzić się z ich odejściem z tego świata - mówi Mateusz Połynka.

 

Pomysłodawca i organizator memoriału nie ukrywa, że piłkarskie zmagania w hali będą odbywać się cyklicznie. - Być może kolejna edycja odbędzie się w okresie świąteczno-noworocznym, kiedy do Białej Podlaskiej przyjeżdża wielu przyjaciół Daniluka i Osypiuka, a na co dzień mieszkają daleko od domu. Nie spodziewałem się, że tak szybko zgłoszą się zespoły, które będą chciały uczcić ich pamięć. Dosłownie kilkanaście godzin po ogłoszeniu swojego pomysłu był pełny skład, a w kolejce jest pięć kolejnych ekip - dodaje.

 

Oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 9:30. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego. 15 zespołów zostało podzielonych na trzy grupy. Drużyny zagrają systemem "każdy z każdym". Do półfinałów wyjdą mistrzowie eliminacji oraz najlepszy team z drugiego miejsca. Każdy mecz będzie trwał 10 minut.

 

Organizatorzy przygotowali szereg nagród, którymi zostaną obdarowani uczestnicy. Trzy najlepsze zespoły opuszczą rozgrywki z medalami oraz pucharami. Każda ekipa otrzyma nagrodę za udział w zmaganiach. Dla każdego uczestnika przygotowany został wyjątkowy medal. Wybrani zostaną również najlepsi piłkarze z każdej startującej drużyny.

 

Warto przyjść do hali FAWF (ul. Marusarza) i popatrzeć na zmagania piłkarskie. Swój udział zapowiedziało wielu zawodników. Przykładowo, były bramkarz Podlasia, który grał w jednym zespole z Arturem Osypiukiem - Sebastian Johnson przyjedzie na turniej specjalnie z Poznania.

 

Buty, koszulka i rękawice

Najlepszy zawodnik Memoriału zostanie nagrodzony koszulką Ariela Borysiuka. Najskuteczniejszy strzelec otrzyma korki Jarosława Niezgody. Napastnik Legii Warszawa występował w nich podczas Mistrzostw Europy do lat 21 w zeszłym roku w naszym kraju. Co więcej, to jedna z czterech takich par wyprodukowana na świecie. Najlepszy bramkarz otrzyma rękawice Cezarego Miszty. Wszyscy wyróżnieni staną się również posiadaczami okazałych pucharów.

 

 

PODZIAŁ NA GRUPY

 

GRUPA WENUS

 Sędziowie OKS Biała Podlaska, SKS Leokadiów, TOP-54 Biała Podlaska, KIKS Biała Podlaska, Huragan Międzyrzec Podlaski.

GRUPA MARS

Lutnia Piszczac, Old Boys Biała Podlaska, Tytan Wisznice, Podlasie Biała Podlaska, Granica Terespol.

GRUPA JOWISZ

Środowisko BIS, SPLGMP Rogoźnica, Mazowsze Stężyca, Orlęta Radzyń Podlaski, Top Mar.