Nie tym razem

Piłkarze ręczni Olimpii Biała Podlaska nie zdołali awansować do grona czterech najlepszych drużyn w kraju. Podopieczni Marcina Stefańca odpadli z rozgrywek w 1/4. Bialczanie znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce. W Łodzi zaczęli znakomicie, jednak po dwóch porażkach odpadli z dalszej rywalizacji.Miłe złego początku

Nasi szczypiorniści rozbili Wybrzeże Gdańsk, chociaż długo wynik oscylował wokół remisu.

Dość powiedzieć, że w 34. minucie przegrywali zaledwie 17:18. Wtedy nasi gracze włączyli "drugi bieg". Zdobyli pięć goli z rzędu. - Końcowe fragmenty należały do nas. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu z Gdańskiem. Wiedzieliśmy, jak mamy grać w ataku i w obronie. Mecz od początku był wyrównany, a po przerwie zaczęliśmy odjeżdżać, głównie za sprawą lepszej skuteczności. Myślę, że o zwycięstwie przesądziła konsekwencja w ataku i twarda gra w obronie - mówi Gabriel Olichwiruk, zawodnik Olimpii.

 

Wybrzeże Gdańsk - Olimpia Biała Podlaska 27:37 (14:15)

Olimpia: Stroiński, Niedzielski - Jaszczuk, Fic 4, Polok 11, Michalczuk, G. Olichwiruk 10, Szyszko 6, Tarasiuk 1, Grochowski, Winnicki, Kobyliński 5.

Upomnienia: G. Olichwiruk, Szyszko.

Kary: 6 min. (G. Olichwiruk x2, Szyszko).

 

"Setki" trzeba rzucać

Dzień później bialczanie ulegli gospodarzom.

- Dzisiejszy mecz był wyrównany. Nie byliśmy gorszym zespołem, a na pewno nie o cztery bramki. Można powiedzieć, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bo dwie czy trzy zmarnowane "setki" Anilana wykorzystała bez skrupułów. Pozytywem jest to, że popełniamy już coraz mniej błędów własnych, lecz i tak jeszcze jest ich trochę za dużo. Jesteśmy zadowoleni z naszej gry, a szczególnie w obronie, chociaż w głowach pozostaje spory niedosyt, bo ten mecz był spokojnie w naszym zasięgu i wygrywając, zapewnilibyśmy sobie awans do czterech najlepszych drużyn w kraju - dodaje Olichwiruk.

 

Anilana Łódź - Olimpia Biała Podlaska 27:23 (17:15)

Olimpia: Stroiński, Niedzielski - Jaszczuk 2, Fic 1, Cielecki 2, Polok 4, G> Olichwiruk 6, Szyszko 5, Tarasiuk 1, Grochowski 2, Winnicki, Kobyliński.

Upomnienia: Cielecki, G. Olichwiruk.

Kary: 10 min. (Grochowski x2, Szyszko x2, Polok).

 

Nie udało się

Niedzielne starcie zakończyło się porażką Olimpii, co oznaczało odpadnięcie z walki o czołowe lokaty w kraju.

- Nie robimy tragedii. Przed chłopcami jeszcze jeden sezon gry w juniorach. Cały czas zdobywają doświadczenie i za rok jeszcze mocniej powalczymy, by znaleźć się w czołówce w Polsce - mówi Marcin Stefaniec, opiekun bialczan.

 

Olimpia Biała Podlaska - MTS Kwidzyn 27:31 (13:16)

Olimpia: Niedzielski - Jaszczuk 2, Fic 2, Cielecki, Polok 4, Michalczuk 1, G. Olichwiruk 5, Szyszko 6, Tarasiuk 1, Grochowski 6, Winnicki, Kobyliński.

Upomnienia: Polok, G. Olichwiruk, Grochowski.

Kary: 10 min. (Tarasiuk x2, Grochowski x2, Jaszczuk).

 

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ

Anilana - MTS 31:31, k. 2:4

MTS - Wybrzeże 34:32

Anilana - Wybrzeże 24:30