Przemysław Tryboń (pierwszy z lewej) został szkoleniowcem Bad Boys Zastawie. Czy po sezonie będzie gratulował, jak na zdjęciu Tomaszowi Sokołowskiemu zajęcia trzeciego miejsca przez Bizon? W środku opiekun ekipy z Jeleńca - Mariusz Ciołek.

Awans musem Huraganu

W niedzielę ruszy Klasa Okręgowa. Murowanym faworytem jest Huragan Międzyrzec Podlaski. Wszystkie ekipy chcą uniknąć degradacji. W klubach doszło do roszad kadrowych.Kto zagrozi?

Murowanym faworytem do wygrania rozgrywek i powrotu do IV ligi jest Huragan. Międzyrzeczanie są liderem "Okręgówki". Mają trzy punkty przewagi nad Gromem Kąkolewnica. Nowy trener zespołu - Damian Panek uważnie podchodzi do tematu. - Musimy trzymać się na baczności. Nie możemy patrzeć się na Grom. Trzeba robić swoje - mówi szkoleniowiec, który zastąpił na stanowisku Daniela Wajszczuka.

Zespół ma być jeszcze silniejszy. - Dołączył do nas Przemysław Grajek, którego miałem w Orlętach Radzyń Podlaski. Będzie grającym asystentem. Ma w swoim CV występy w pierwszej lidze. Z kolei u "Graja" pracuje Adam Wiraszka, głównie znany z występów w Podlasiu, a ich znajomym jest Paweł Radziszewski ostatnio występujący w Cresovii Siemiatycze. Do Huraganu wrócił Hubert Łukanowski. Dołączył Krystian Zbieć. Studiuje w Białej Podlaskiej, a ma za sobą grę w Pogoni II Siedlce. Do Polski wrócił Igor Paczuski i chce walczyć o miejsce w składzie - dodaje.

Dadzą radę?

Wiceliderem jest Grom. W ekipie z Kąkolewnicy pojawiło się czterech zawodników, którzy jesienią występowali w... Huraganie. Dużym osłabieniem mogą być przejścia do Kujawiaka Stanin Karola Borkowskiego i Kamila Boguckiego. Edmund Koperwas nie będzie mógł liczyć na kontuzjowanego Emila Chromika. - Walczymy o podium. Zdajemy sobie sprawę, że Huragan jest piekielnie mocny. Nie ma co się oszukiwać, ale nas nie stać na czwartoligowe granie - mówi Jarosław Kalenik, kierownik zespołu z Kąkolewnicy.

O podium

Siedem wygranych, cztery remisy i dwie porażki to wynik Bizona Jeleniec z pierwszej rundy. Podopieczni Mariusza Ciołka zajmują trzecie miejsce. - Chcemy powtórzyć wynik na koniec sezonu. Zimowaliśmy na najwyższym miejscu w historii Klasy Okręgowej. Utrzymaliśmy skład, a do tego mamy Kubę Dołęgę, który jesienią grał w czwartoligowych Orlętach - mówi opiekun Bizona.

Pięć zmian

Aż do tylu roszad doszło na ławkach trenerskich. O Huraganie nieco wyżej. W Milanowie po półrocznej przygodzie pożegnano Cezarego Główkę, który podziękował za współpracę. Jego miejsce zajął Daniel Syta, prowadzący grupy młodzieżowe w Orlętach Radzyń Podlaski. W przeszłości był zawodnikiem Agrotexu, gdy ten walczył w IV lidze. W Lutnii Piotra Kurowskiego, który będzie wyłącznie zawodnikiem zastąpił Henryk Grodecki. W Terespolu Pawła Oponowicza zluzował Łukasz Sawtyruk, który będzie grającym szkoleniowcem.

72-latek od zadań specjalnych

Za wyniki ostatniego zespołu w stawce Bad Boys Zastawie będzie odpowiadał Przemysław Tryboń, który jesienią prowadził WKS Wólkę Świątkową. - Od zawsze lubiłem wyzwania. Wszyscy wiedzą, w którym miejscu jest drużyna. Uważam, że jestem w stanie pomóc w utrzymaniu. Część zespołu znam z przeszłości. Teraz możemy tylko zyskać. Strata nie jest duża i wszyscy podchodzimy do tematu z optymizmem. Będziemy chcieli powalczyć. Oby jeszcze Orlęta się utrzymały, wtedy z Klasy Okręgowej spadnie tylko jeden zespół. Obyśmy to nie byli my - mówi 72-latek.

 

 

Niecodzienny transfer

Marek Burzec został kierownikiem Agrotexu Milanów. Zastąpił na tym stanowisku Artura Jaszczuka. Co się stało z wieloletnim "kierem" milanowian? Został wicestarostą parczewskim i ze względu na ogrom obowiązków nie może łączyć obu funkcji.

 

KLASA O

 

 

PROGRAM 14. KOLEJKI

(07.04., 16:00)

Agrotex - Bad Boys

Bizon - Granica

Unia K. - Tytan

Grom - Sokół

Olimpia - Huragan

Kujawiak - ŁKS Łazy

Unia Ż. - Lutnia

1. Huragan Międz. Podl. 13 34 45:10
2. Grom Kąkolewnica 13 31 45:9
3. Bizon Jeleniec 13 25 29:12
4. Granica Terespol 13 24 34:17
5. ŁKS Łazy 13 23 24:28
6. Tytan Wisznice 13 22 28:33
7. Unia Żabików 13 19 15:19
8. Sokół Adamów 13 16 19:29
9. Lutnia Piszczac 13 15 23:23
10. Agrotex Milanów 13 15 27:32
11. Unia Krzywda 13 14 19:20
12. Kujawiak Stanin 13 13 18:33
13. Olimpia Okrzeja 13 6 10:41
14. Bad Boys Zastawie 13 2

13:43