"Dzieci" Sobierajów mistrzami (FOTOGALERIA)

Uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej wywalczyli tytuł mistrzów województwa w siatkówce chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.Podopieczni Joanny, Macieja Sobierajów oraz Pawła Wasiaka okazali się najlepszą drużyną na Lubelszczyźnie. Przemysław Peryt i spółka byli gospodarzami zmagań i zaprezentowali się wyśmienicie, broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem.

W eliminacjach młodzi bialczanie ograli po 2:0 SP nr 18 Lublin oraz SP nr 4 Krasnystaw. W drugiej stawce najlepsi okazali się siatkarze Gimnazjum nr 1 w Kraśniku i to oni byli przeciwnikami "Szóstki" w najważniejszym meczu sezonu. - W finale nie pozostawiliśmy złudzeń, że to nam należą się złote medale. Dyktowaliśmy warunki gry i zwyciężyliśmy bez straty seta - mówi Maciej Sobieraj, jeden z trenerów. Trzecie miejsce wywalczyli lublinianie, dzięki zwycięstwu 2:1 z SP nr 7 Świdnik.

Nasi przedstawiciele będą reprezentowali województwo lubelskie podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej i powalczą o miano najlepszych w kraju.

 

 

Złoto wywalczyli uczniowie klasy sportowej i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6: Michał Mirosławski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Adrian Kulawiec, Damian Langowski, Patryk Pykacz, Igor Bobruk, Dawid Drąg, Jakub Gawęda, Michał Jasiński, Dominik Słowik, Nataniel Jóźwiak. Opiekunowie: Joanna i Maciej Sobierajowie oraz Paweł Wasiak


Galeria zdjęć: