We czwartek o godz. 17 spotkanie z Hutnikiem Kraków

Miniony tydzień obfitował w wiele emocji. Soła Oświęcim wycofała się z rozgrywek. Jej miejsce zajęło nasze Podlasie.
Czas do namysłu

Działacze bialskiego klubu otrzymali we wtorek rano informację, iż mają kilka godzin na podjęcie decyzji, czy chcą nadal występować na trzecioligowych boiskach. - Poprosiliśmy o dodatkowy czas od władz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, gdyż nie da się tego określić w ciągu chwili. To nie wybór w sklepie czy mamy kupić bułkę z serem czy z marmoladą. Potrzebna była narada, opinie kilku osób - mówił Karol Filipek, tuż po otrzymaniu zapytania.

Inauguracja we czwartek

Dzień później, tuż po godz. 10 zapadła decyzja. Podlasie wystąpi w III lidze. Pierwszy mecz przeciwko rezerwom Korony Kielce został przełożony na 11 września. We czwartek nasi wybiegną na boisko. Inauguracja rozgrywek odbędzie się na stadionie Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Na tym obiekcie biało-zieloni będą rozgrywać mecze w nadchodzącym sezonie.

Ślub "Łaty" i "Wasyla"

Z kolei w niedzielę Podlasie ma zmierzyć się na wyjeździe z beniaminkiem - Wisłoką Dębica. - Czynimy starania, by ten mecz został przełożony na inny termin. Nasz zawodnik Kamil Dmowski bierze ślub. Tego samego dnia sakramentalne "tak" powie Adam Wasiluk. Niektórzy piłkarze są zaproszeni na te uroczystości i będziemy wnioskować o inną datę rozegrania spotkania - mówi Przemysław Sałański, opiekun biało-zielonych.