Lutnia, Grom i Bizon o awans?

Wraca najwyższa klasa rozgrywkowa na naszym terenie. Czternaście ekip powalczy w "Okręgówce". Przedstawiamy krótki raport ze wszystkich obozów.
BAD BOYS ZASTAWIE

Trzech z Wólki

W ekipie Przemysława Trybonia zagrają zawodnicy, którzy ostatnio występowali w Klasie A.

Marek Walo, Paweł Nurzyński oraz Hubert Sierpiński do niedawna reprezentowali barwy WKS-u Wólka Świątkowa. - Nikt od nas nie ubył. Chcemy lepiej wystartować niż w poprzednim sezonie i powalczyć o środek tabeli. Nie wyobrażam sobie, byśmy przeżywali podobny horror jak ostatnio - mówi opiekun Bad Boysów.

 

 

BÓR DĄBIE

Powroty, wzmocnienia

Beniaminek Klasy Okręgowej chce zostać na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Grającemu trenerowi Łukaszowi Skwarkowi będzie pomagać Jarosław Pieńkus. Ponadto do drużyny dołączyli: Radosław Sierpiński, Kamil Conkała (obaj Orlęta Łuków) oraz Daniel Pliszka (ŁKS Łazy). Zajęcia wznowił Tomasz Bryk, Piotr Czubaszek powrócił zza granicy. - Najważniejsze, że utrzymaliśmy kadrę, która wywalczyła awans - mówi Andrzej Sadło, prezes Boru.

 

BIZON JELENIEC

Czterech nowych i wiceprezes

Podopieczni Mariusza Ciołka będą jeszcze mocniejsi niż przed rokiem.

Wprawdzie do łukowskich Orląt powrócił Łukasz Kiryło, ale w drugą stronę podążył defensor Jakub Bulak i młody obiecujący bramkarz Bartosz Osiak. Ponadto od sąsiadów zza miedzy z Kujawiaka przenieśli się: Karol Borkowski, Kamil Bogucki oraz Paweł Komorek. Wcześniej był wiceprezesem w klubie ze Stanina, a teraz będzie pełnił taką samą rolę w reprezentacji Jeleńca.

 

UNIA KRZYWDA

Z juniorem

W Krzywdzie spokój. Nową postacią będzie Cezary Bieńczyk z drużyny juniorów.

- Gramy swoimi chłopakami. Nie robiliśmy żadnych transferów. Są miejscowi zawodnicy, którzy chcą reprezentować Unię - mówi Zbigniew Lamek, trener ekipy z Krzywdy.

 

LUTNIA PISZCZAC

Duże wzmocnienia

W zespole z Piszczaca można upatrywać jednego z kandydatów do awansu.

Z ekipy odszedł Przemysław Skrodziuk, który przeniósł się do Podlasia Biała Podlaska. Zajęć nie wznowił Marcin Melanowicz. - Norbert Korzeniewski wycofał się. Ponadto mamy kłopot z bramkarzem. Michał Korzeniewski podejmie studia w Warszawie, a ponadto ma duże gospodarstwo rolne i nie ma czasu na uczestnictwo w treningach - mówi Henryk Grodecki, trener Lutni.

W zespole z Piszczaca zagrają zawodnicy z trzecioligową przeszłością w Podlasiu: Damian Leśniak oraz Piotr Bołtowicz. "Buła" do niedawna reprezentował barwy Granicy Terespol. Między słupkami stanie Sebastian Nowachowicz z Tytana Wisznice. Z Janowii Janów Podlaski przeniósł się Bartosz Różanowski. - Nadal z nami będą: Adrian Hołownia, Hubert Różański i Mikołaj Nityhoruk. Dwaj ostatni byli wypożyczeni z TOP-u 54 - dodaje.

 

AGROTEX MILANÓW

Z nowym trenerem

Tomasz Mitura zastąpił Daniela Sytę na stanowisku szkoleniowca. To były wieloletni defensor Lewartu Lubartów.

Dobrą wiadomością dla kibiców z Milanowa jest pozostanie w ekipie Krystiana Pawliny, który nadal będzie wypożyczony z Orląt Radzyń Podlaski. - Być może dołączy do nas dwóch graczy z Lewartu. Czas pokaże. Szansę w seniorach dostanie Mateusz Antoniuk - mówi Aleksander Szczurowski, prezes klubu.

Do Białej Podlaskiej do szkoły wybiera się Jakub Król. Bramkarz Agrotexu będzie występował w zespole juniorów TOP-u 54 Biała Podlaska. - Rozglądamy się za drugim golkiperem - dodaje.

 

ŁKS ŁAZY

"Seba" i młodzież

W ekipie Adriana Świderskiego przyszło wielu zawodników.

Najbardziej doświadczonym jest Sebastian Matuszewski, który ostatnio występował w łukowskich Orlętach. Ponadto do ekipy dołączyli młodzi gracze z żółto-czerwonych: Albert Miszta, Filip Ścioch, Kamil Smyk, Konrad Zdanikowski oraz Kamil Chojniak (ostatnio Sokół Adamów).

W zespole nie zagra dwóch zawodników. Radosław Szustek przeniósł się do zespołu z IV ligi, a Dawid Klębowski powędrował do Tura Turze Rogi.

 

ORZEŁ CZEMIERNIKI

Trzech nowych

W zespole mistrza Klasy A z zeszłego sezonu nowe twarze.

Z Unii Żabików przeniósł się Piotr Mitura. Z kolei z radzyńskich Orląt został przetransferowany Maciej Orzechowski. Karol Kryjak ostatnio reprezentował barwy GLKS-u Rokitno. W LKS-ie Kamionka najbliższe miesiące spędzi Przemysław Powałko.

 

SOKÓŁ ADAMÓW

Z Syrii do Sokoła. Nowy trener

Trochę zmian szykuje się w ekipie z Adamowa.

Pałeczkę po Piotrze Madeju przejął niezwykle doświadczony Wiesław Grula. Do Orląt Łuków przeniósł się Rafał Cąkała. - Poza tym nikt od nas nie odejdzie. Opieramy się na swoich graczach. Ważną informacją jest powrót z półrocznej misji w Syrii Norberta Osiala, który jest pracownikiem Służby Ochrony Państwa, czyli dawnego Biura Ochrony Rządu. Treningi wznowił Włodzimierz Wrzosek, który występował u nas i w Łukowie. Dojdzie jeszcze jeden gracz, który wcześniej pracował z trenerem Grulą w Orlętach - Maciej Kośmider - mówi Robert Cąkała, prezes Sokoła.

 

GROM KĄKOLEWNICA

"Kojek" zostanie

W ekipie z Kąkolewnicy najważniejszą informacją jest pozostanie Łukasza Samociuka, który był blisko powrotu do trzecioligowych Orląt Radzyń Podlaski.

- Martwią kontuzje Rafała Zielińskiego Radosława Lotka i Michała Grudzińskiego. Po trzech kolejkach do stolicy wyjedzie Paweł Krośko. We wrześniu operację przejdzie Emil Chromik. Czasami do dyspozycji będę miał Damiana Zdunka, który mieszka w Warszawie - mówi Edmund Koperwas.

Szkoleniowiec Gromu będzie miał do dyspozycji Krzysztofa Jędruchniewicza, który ostatnio grał w Huraganie Międzyrzec Podlaski. Z radzyńskich Orląt przyszli: Dominik Rycaj i Kacper Fijałek, a z Absolwenta Domaszewnica powrócił Łukasz Wysokiński. Ponadto szansę w seniorach otrzymają najzdolniejsi juniorzy: Jakub, Norbert i Kacper.

 

KUJAWIAK STANIN

Swoimi

W Staninie mają grać zawodnicy z najbliższej okolicy.

Na ławce trenerskiej zasiądzie Krzysztof Mućka, który jest jednocześnie prezesem klubu. Pierwszym szkoleniowcem będzie Piotr Ciejak. Do Orląt Łuków odszedł Mark Charmuszka, a do Bizona Jeleniec - Karol Borkowski i Kamil Bogucki. W Podlasiu Biała Podlaska ma zacząć grać Damian Szymański.

Z wypożyczenia do Orląt Łuków wrócił Michał Skwarek.

 

TYTAN WISZNICE

Nowy trener

Miejsce Jana Jakubca, który przeniósł się do Twierdzy Kobylany, zajął Jarosław Makarewicz.

Ostatnio pracował z Podlasiem Biała Podlaska w czasach czwartej ligi i wraz z drużyną wywalczył promocję. Wiadomo, że do Lutni Piszczac przeniósł się Sebastian Nowachowicz.

 W zespole zagra Marcin Wieliczuk, który do niedawna występował w łukowskich Orlętach, a posiadaczem karty jest Podlasie Biała Podlaska. - Kadrę uzupełnią juniorzy oraz chłopcy, którzy byli w zespole, ale z różnych względów nie grali: Mateusz Szyszłow czy Michał Iwaszko - mówi szkoleniowiec.

 

UNIA ŻABIKÓW

Trzech odchodzi

W zespole Dariusza Dadasiewicza zabraknie trzech zawodników.

Piotr Mitura przeniósł się do Orła Czemierniki. Dominik Struk zasilił beniaminka IV ligi - Granit Bychawa, a Mateusz Pawelec będzie grał w zespole młodzieżowym radzyńskich Orląt.

Nowymi postaciami są juniorzy z Radzynia Podlaskiego: Mikołaj Golec, Mateusz Kwaśny i Grzegorz Kot. O strzelanie goli ma zadbać Jacek Cybul - żywa legenda Polesia Kock.