AP TOP-54 Biała Podlaska reprezentowali: Cyryl Bolesta, Juliusz Rafalski, Szymon Arseniuk, Marcel Wdowiak, Natan Piotrowicz, Jakub Zdunek, Dawid Wojdat, Adam Sacharuk, Jakub Czebreszuk, Wiktor Bobrowski. Trenerzy: Bogusz Suchecki, Mateusz Mieczkowski.

Bialczanie jadą do stolicy. TOP-54 najlepszy

Duży sukces zawodników TOP-u 54 Biała Podlaska. Podopieczni Bogusza Sucheckiego i Mateusza Mieczkowskiego zwyciężyli w finale wojewódzkim eliminacji do turnieju finałowego o puchar prezesa PZPN w województwie lubelskim w kategorii U-12 (rocznik 2008 i młodsi).
Nasi gracze w grupie zajęli drugą pozycję. Wygrali 4:0 z Tomasovią Tomaszów Lubelski, 3:1 z Vrotcovią Lublin oraz bezbramkowo zremisowali z Motorem Lublin. Drugie miejsce w grupie pozwoliło walczyć w półfinale. Po trafieniu Wiktora Bobrowskiego TOP-54 pokonał BKS Lublin i awansował do najważniejszego starcia dnia. W nim ponownie gracze Bogusza Sucheckiego i Mateusza Mieczkowskiego spotkali się z Motorem Lublin. Ku uciesze naszych, udało się wygrać 3:2. Dwa gole zdobył Natan Piotrowicz, a jednego dołożył Dawid Wojdat.

Triumf oznacza, że TOP-54 będzie reprezentować Lubelski Związek Piłki Nożnej w turnieju finałowym o puchar prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który odbędzie się 15-16 lutego w Warszawie.

 

 

Dwa wyróżnienia

Gracze TOP-u 54 Biała Podlaska odebrali również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem rywalizacji został uznany Juliusz Rafalski, zaś najlepszym bramkarzem obwołano Cyryla Bolestę.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. AP-TOP 54 Biała Podlaska

2. Motor Lublin

3. Górnik Łęczna

4. BKS Lublin

5. Vrotcovia Lublin

6. AMSPN Hetman Zamość

7. UKS Niedźwiadek Chełm

8. Tomasovia Tomaszów Lubelski

 

Młodszym się nie udało

W turnieju rocznika 2009 i młodsi wystąpił zespół TOP-u 54. Naszym nie udało się powtórzyć wyniku kolegów. Ostatecznie zajęli piątą pozycję w sześciozespołowej grupie. Bialczanie zremisowali 1:1 z AF Głusk, ulegli: 0:1 Niedźwiadkowi Chełm, 0:3 Hetmanowi Zamość, 0:5 Górnikowi Łęczna oraz zremisowali 2:2 z Motorem Lublin, który ostatecznie wygrał zmagania z dorobkiem czterech zwycięstw i podziału punktów z naszymi.