X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej. Fot. Powiat Bialski/I. Chajkaluk.

X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej

Tuczna po raz dziesiąty stała się stolicą koni zimnokrwistych. 6 sierpnia na tamtejszym boisku szkolnym odbyła się wojewódzka wystawa koni tej rasy. Wydarzenie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz hodowców i wystawców zgromadziło wielu mieszkańców powiatu bialskiego, pasjonatów koni oraz zaproszonych gości. Wśród nich znalazł się m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez wójta gminy Tuczna Zygmunta Litwiniuka odbyły się prezentacje klaczy i ogierów Sokólskich. Zaprezentowane zostały również klacze rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski. Komisja punktowała chód koni (kłus, stęp), a także pokrój, kondycję i wygląd zgłoszonych do konkursu zwierząt. Przed publicznością swoje umiejętności jeździeckie pokazała 14-letnia Nikola Żmudzińska.

Organizatorzy przygotowali zgromadzonym w Tucznej gościom wiele atrakcji. Zgromadzeni w Tucznej goście mogli obejrzeć pokaz woltyżerki w wykonaniu grupy Uczniowskiego Klubu Sportowego Volteo z Warszawy oraz skorzystać z przejażdżki bryczką i kucykiem.

Organizatorami wystawy byli wójt gminy Tuczna i przewodniczący rady gminy Tuczna, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej, Lubelski Związek Hodowców Koni.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Śruta sojowa 46% HI-PRO

Ze względu na wysoką wartość biologiczną białka...

MELASA DLA BYDŁA

Polecam melase dla bydła 79 gr/kg. Podnosi poziom...

Działka rolno budowlana gm. Skórzec...

Do sprzedania mam malowniczo położoną działkę...

Działka rolno budowlana gm. Skórzec...

Do sprzedania mam malowniczo położoną działkę...

Kredyty, pożyczki-najlepsze warunki

Jesteśmy specjalistami z dużym doświadczeniem w...

drzwi drewniane firmy Agmar- wycena 1zł

drzwi zewnętrzne płytowe, ramiakowe dwuskrzydłowe i...