X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej. Fot. Powiat Bialski/I. Chajkaluk.

X Wystawa Koni Zimnokrwistych w Tucznej

Tuczna po raz dziesiąty stała się stolicą koni zimnokrwistych. 6 sierpnia na tamtejszym boisku szkolnym odbyła się wojewódzka wystawa koni tej rasy. Wydarzenie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz hodowców i wystawców zgromadziło wielu mieszkańców powiatu bialskiego, pasjonatów koni oraz zaproszonych gości. Wśród nich znalazł się m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez wójta gminy Tuczna Zygmunta Litwiniuka odbyły się prezentacje klaczy i ogierów Sokólskich. Zaprezentowane zostały również klacze rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski. Komisja punktowała chód koni (kłus, stęp), a także pokrój, kondycję i wygląd zgłoszonych do konkursu zwierząt. Przed publicznością swoje umiejętności jeździeckie pokazała 14-letnia Nikola Żmudzińska.

Organizatorzy przygotowali zgromadzonym w Tucznej gościom wiele atrakcji. Zgromadzeni w Tucznej goście mogli obejrzeć pokaz woltyżerki w wykonaniu grupy Uczniowskiego Klubu Sportowego Volteo z Warszawy oraz skorzystać z przejażdżki bryczką i kucykiem.

Organizatorami wystawy byli wójt gminy Tuczna i przewodniczący rady gminy Tuczna, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej, Lubelski Związek Hodowców Koni.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

NISSAN

Sprzedam NISSANA PRIMERĘ kombi 2001, diesel. Auto...

ODDAM SZCZENIAKA

ODDAM SZCZENIAKA 14TYGODNIOWEGO BIAŁA PODLASKA Tel....

Tapicer

Wszelkiego rodzaju naprawy mebli tapicerowanych...

Wykonujesz usługi? Dodamy ogłoszenie...

Dodawanie ogłoszeń na terenie całej Polski....

Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie na parterze w bloku przy ul. Księcia...

Sprzedam Honda jazz

Do sprzedania Honda Jazz rok produkcji 2003...