Straż Miejska na rowerach. Fotograf: UM Biała Podlaska

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej (wideo)

Straż Miejska w Białej Podlaskiej uruchamia nową inicjatywę, która ma zwiększyć skuteczność działania bialskich funkcjonariuszy.Straż miejska uruchomiła nowy numer alarmowy - 986, pod który każdy mieszkaniec będzie miał możliwość skontaktowania się ze strażnikiem miejskim, odpowiedzialnym za konkretne osiedle.

Jak czytamy na stronie miejskiej, jest to nowa inicjatywa, która ma zwiększyć skuteczność działania bialskich funkcjonariuszy:

Bialska straż przeżywa od kilku lat swoją reformę. Chcemy, aby była bliżej obywateli, aby nie kojarzyła się tylko z ludźmi wręczającymi mandaty, tylko z osobami naprawdę potrzebnymi i pomocnymi - wyjaśniał podłoża nowego pomysłu podczas konferencji w urzędzie miasta prezydent Dariusz Stefaniuk.

Straż osiedlowy ma za zadanie troszczyć się o porządek publiczny osiedla, na którym pracuje. W jego zadania wchodzi eliminowanie wykroczeń i nieprawidłowości takich jak m.in. spożywaniem alkoholu wbrew zakazom, paleniem tytoniu w miejscach objętych zakazami, naruszanie przepisów o bezpieczeństwie i porządku w ruchu drogowym, znakowanie dróg wewnętrznych, czystość i porządek na terenie osiedla, czy deratyzacja.  

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej.Ogłoszenia

Dom 104 m2 z garażem.

Witam, mam na sprzedaż dom 104m2 z garażem. W skład...

łatwa oferta pożyczki z niższym...

Jestem oficerem pożyczki, pomagam ludziom z długów i...

PIT dla Ukraińca

PIT dla Ukraińca Sprawdź jak rozliczyć PIT...

Zatrudnię tynkarzy i pomocników

Zatrudnię osoby do pracy przy tynkach...

Zatrudnię tynkarzy i pomocników

Zatrudnię osoby do pracy przy tynkach...

Usługi zegarmistrzowskie - ul....

Oferujemy naprawy precyzyjne w pełnym zakresie...