Straż Miejska na rowerach. Fotograf: UM Biała Podlaska

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej (wideo)

Straż Miejska w Białej Podlaskiej uruchamia nową inicjatywę, która ma zwiększyć skuteczność działania bialskich funkcjonariuszy.Straż miejska uruchomiła nowy numer alarmowy - 986, pod który każdy mieszkaniec będzie miał możliwość skontaktowania się ze strażnikiem miejskim, odpowiedzialnym za konkretne osiedle.

Jak czytamy na stronie miejskiej, jest to nowa inicjatywa, która ma zwiększyć skuteczność działania bialskich funkcjonariuszy:

Bialska straż przeżywa od kilku lat swoją reformę. Chcemy, aby była bliżej obywateli, aby nie kojarzyła się tylko z ludźmi wręczającymi mandaty, tylko z osobami naprawdę potrzebnymi i pomocnymi - wyjaśniał podłoża nowego pomysłu podczas konferencji w urzędzie miasta prezydent Dariusz Stefaniuk.

Straż osiedlowy ma za zadanie troszczyć się o porządek publiczny osiedla, na którym pracuje. W jego zadania wchodzi eliminowanie wykroczeń i nieprawidłowości takich jak m.in. spożywaniem alkoholu wbrew zakazom, paleniem tytoniu w miejscach objętych zakazami, naruszanie przepisów o bezpieczeństwie i porządku w ruchu drogowym, znakowanie dróg wewnętrznych, czystość i porządek na terenie osiedla, czy deratyzacja.  

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej

Strażnik Osiedlowy: Nowa inicjatywa Straży Miejskiej.Ogłoszenia

Fiat Bravo 1.4b

Sprzedam Fiata Bravo 1.4 benzyna 2008r Sprowadzony z...

Hundai Getz 1.4b+gaz BRC

Sprzedam Hyundai Getz wersja edytion plus 1.4...

Sprzedam działkę nad morzem + 2 domki...

Sprzedam działkę 800m2 wraz z domkami nad morzem w...

chwytak bel

chwytak bel na tylny tuz "sokółka"

fotele

2 fotele szare do szarana

Praca dla opiekunów/opiekunek osób...

Otwieramy nowy odział ul. Solna 3 Zamość 07.12.2017...