Burmistrz Jacek Danieluk uruchomił lawinę

Wystarczyło, że w miniony wtorek portal wPolityce.pl podał informację, że "12 samorządowców z Terespola odchodzi z Platformy Obywatelskiej", a nie tylko w prawicowych, ale też i w innych krajowych mediach ta sprawa stała się hitem tygodnia. Podlascy działacze PO nie kryli niesmaku, że Danieluk wybrany w grudniu na przewodniczącego terespolskiej organizacji partyjnej, nagle zrobił woltę.Ten "przewrót w Terespolu" nie był jednak spontanicznym wybrykiem, ale sprawnie zorganizowaną akcją, którą "nagłośnił" portal należący do firmy medialnej kontrolowanej przez senatora PiS, Grzegorza Biereckiego. Już od kilku lat Jacek Danieluk był formalnie związany z dominującym w poprzedniej i obecnej kadencji Porozumieniem Samorządowym Terespola, które wspierał poseł Stanisław Żmijan (PO). Mile jednak wspominał rozmowy z senatorem Grzegorzem Biereckim (PiS).

Paradoksalnie, we wrześniu 2014 r. na konwencji wyborczej Dariusza Stefaniuka startującego na bialskiego prezydenta serdecznie witany był właśnie Jacek Danieluk, który wspierał kandydata PiS. W tymże miesiącu senator Grzegorz Bierecki (PiS) i poseł Stanisław Żmijan uczestniczyli obok siebie w uroczystym otwarciu nowego przedszkola. Przez lata wydawało się, że właśnie nad Bugiem jest zawiązany tajemny węzeł PO-PiS..., który owocował nieformalną koalicją w mieście Biała Podlaska i nawet w powiecie bialskim (z udziałem PSL).

Na początku obecnego roku niespodziewanie Jacek Danieluk obwieścił portalowi wPolityce.pl. że "z 11 innymi samorządowcami" opuścił Platformę Obywatelską. W ślady terespolan za dwa dni poszli krakowscy działacze PO.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).Ogłoszenia

Szukam pracy (ochrona, kierowca,...

Emerytowany żołnierz zawodowy Kwalifikowany...

E-pity dla każdego

E-file to spółka, która obrała sobie za cel...

3-pokojowe przy Okopowej w Białej...

Sprzedam mieszkanie w Białej Podlaskiej przy ul....

Balustrada balkonowa NOWOCZESNA

Zakład ślusarski oferuje wykonanie: - Balustrady...

Wdrażanie GHP GMP HACCP

Wdrażanie dokumentacji systemu HACCP oraz GHP, GCP i...

Nowoczesne Ogrodzenie żaluziowe Brama...

Zakład ślusarski oferuje wykonanie: - bramy...