Nominowani do tytułu Człowiek Roku 2017 Ziemi Bialskiej.

Nominowani do tytułu Człowiek Roku 2017 Ziemi Bialskiej

No i doczekaliśmy się pierwszego, małego jubileuszu. Mija pięć lat od momentu, gdy Czytelnicy Wspólnoty po raz pierwszy zdecydowali o przyznaniu prestiżowego tytułu Człowiek Roku.Z tym większą radością przedstawiamy nominowanych do tytułu Człowiek Roku 2017. Gratulujemy wszystkim nominowanym i dziękujemy za Wasz nieoceniony wkład w życie naszych lokalnych społeczności.

Dziewięć tytułów

Tytuł Człowiek Roku przyznany zostanie odrębnie w każdym z tygodników wydawanych przez nasze Wydawnictwo, a więc: Wspólnocie Bialskiej, Wspólnocie Lubartowskiej, Wspólnocie Łęczyńskiej, Wspólnocie Łukowskiej, Wspólnocie Międzyrzeckiej, Wspólnocie Opolskiej, Wspólnocie Parczewskiej, Wspólnocie Puławskiej, Wspólnocie Radzyńskiej. Sylwetki kandydatów prezentowane będą ponadto na naszych portalach: 24wspolnota.pl, tubalecznej.pl i lukow24.pl

Jak głosować  

O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w naszych tygodnikach kuponów oraz głosów sms.

Aby oddać głos na wybranego Kandydata należy wysłać sms na numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt sms 2,46 zł z VAT) lub dostarczyć do naszej redakcji (adres w stopce redakcyjnej) wypełniony kupon.

Głosowanie trwa do środy 28 lutego 2018 r. do godz. 23.59, uwaga o wliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby redakcji w regulaminowym terminie.


Anna Chwałek prezes i założycielka stowarzyszenia "Wspólny Świat" sms o treści: wsp.biala.1 Motywacją do rozpoczęcia działalności była diagnoza postawiona jej synowi Kubie. Postanowiła mu pomóc i włożyła w to całe serce. Jej fundacja działa już od 10 lat, dzięki której powstało m.in. przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, w jakich mogą się uczyć dzieci autystyczne i z innymi zaburzeniami. W tej chwili stowarzyszenie obejmuje pomocą prawie 200 podopiecznych. Niedawno, bo w listopadzie 2017 r. rozpoczęła się też, dzięki jej staraniom budowa nowoczesnego Centrum Pomocy osobom z autyzmem, w którym również będzie mieścić się przedszkole, a także sala terapii. Zgłaszający: Anna Stolarczuk

Anna Stolarczuk organizatorka Biegu na Szpilkach sms o treści:wsp.biala.2 Organizatorka pierwszego w Białej Podlaskiej Biegu na Szpilkach pod nazwą "Szpilki na Trasie", a także współorganizatorka dwóch edycji Charytatywnego Pokazu Mody i imprezy "Dance with me-zatańcz ze mną" - wszystkie wydarzenia zakończył się przekazaniem znacznych sum potrzebującym i chorym. Jest również współtwórczynią II edycji programu "Photo Race". Na co dzień trener ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sądowy kurator społeczny. Pracuje również jako mediator sądowy. Współpracuje z fundacją Razem Lepiej. Zgłaszający: Maria Korońska

Beata Makaruk założycielka stowarzyszenia Dbamy o Mamy sms o treści: wsp.biala.3 Stowarzyszenie słynnie z eventu organizowanego wiosną każdego roku "Aktywna Mama". Wydarzenie przyciąga co roku coraz więcej osób, na ostatnim było ich ponad tysiąc. Wówczas można było m.in. wysłuchać prelekcji lekarzy specjalizujących się w pomocy dzieciom czy wziąć udział w organizowanych koncertach. Beata Makaruk jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, jest również doktorem nauk o kulturze fizycznej, prowadzi też swoje autorskie zajęcia dla kobiet w ciąży. Za swój największy sukces uważa swoje dzieci – syna i córkę (bliźniaki), którzy mają po osiem lat.

Kazimierz Jankowski społecznik sms o treści: wsp.biala.4 Jest nieprzerwanie od dwudziestu lat koordynatorem grupy charytatywnej działającej przy kościele św. Anny. Zajmuje się przygotowywaniem świątecznych paczek potrzebującym z miasta i okolic. Są one robione przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Pakunki pełne produktów spożywczych trafiają przed każdymi świętami do ok. dwustu rodzin i osób samotnych. By zebrać fundusze kilka tygodni wcześniej organizuje już słynną Niedzielę Chleba, kiedy to rozdawane są bochenki w zamian za datek przeznaczony na prezenty. Zaangażował w swoją działalność nie tylko wielu parafian i młodzież z koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2, ale też biznesmenów, którzy przekazują żywność bezpłatnie lub z dużym rabatem. Obecnie, choć już na emeryturze, nie poddaje się i wciąż udziela się społecznie, prowadząc grupę.

Jarosław Michaluk muzyk sms o treści: wsp.biala.5 Muzyk, kompozytor, pedagog, animator kultury. Twórca oraz dyrektor artystyczny dwóch znanych w Polsce międzynarodowych festiwali: Podlasie Jazz Festival (15 edycji) oraz Biała Blues Festival (10 edycji) , które są wizytówką kulturalną Białej Podlaskiej. Od wielu lat z zespołem Jazz Trio, którego jest współzałożycielem, popularyzuje muzykę ludową Podlasia, wykonując ją we własnych aranżacjach jazzowych. W 2017 r. otrzymał wiele nagród: Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostał medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", jako pierwszy mieszkaniec Białej Podlaskiej w historii, a także tytuł "Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska".

Jolanta Gawryluk przewodnicząca Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego sms o treści: wsp.biala.6 Pod jej kierownictwem Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego w gminie Terespol bardzo intensywnie się rozwija i osiąga coraz to nowe sukcesy. Od sześciu lat panie startują w krajowym plebiscycie Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów i od tylu samo lat wracają z nagrodami. W minionym roku zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategorii Produkt Regionalny - jury zachwycił boczek po staropolsku, otrzymały też pierwsze miejsce w kategorii Gastronomia za pieremiacze i kakory. W 2015 roku koło otrzymało "Kulinarną Perłę" w konkursie ogólnopolskim. We wrześniu 2017 roku odebrało z rąk wójta gminy Terespol honorowy medal Zasłużony dla Gminy Terespol, natomiast na początku bieżącego roku zostało wyróżnione przez władze powiatu medalem Zasłużony dla Powiatu Bialskiego. Koło zrzeszające 20 kobiet kultywuje tradycje ludowe i integruje społeczność. Panie prowadzą też warsztaty oraz śpiewają w zespole Łobaczewianki.

Bogusław Korzeniewski radny, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu sms o treści: wsp.biala.7 Doktor nauk humanistycznych, radny Gminy Piszczac, inicjator wydania i współautor opracowywanej obecnie monografii "Gmina Piszczac – historia i współczesność", prezes Stowarzyszenia "Pod Jarzębiną", dyrektor utworzonego w 2017 r. Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu. Wychował kilkunastu laureatów oraz finalistów olimpiad przedmiotowych. Autor monografii "Południowe Podlasie w czasie I wojny światowej", współautor dwóch książek oraz ponad 30 artykułów historycznych publikowanych m.in. w "Przeglądzie Historycznym", "Roczniku Lubelskim", "Roczniku Bialskopodlaskim", "Roczniku Humanistycznym", "Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym".

Riad Haidar radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. sms o treści: wsp.biala.8 Z pochodzenia jest Syryjczykiem, ale od 40 lat mieszka i pracuje w Polsce, a od 1989 roku ma polskie obywatelstwo. Posiada Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP za działalność na rzecz społeczności lokalnej i Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP za działalność na rzecz służby zdrowia. Jest od lat szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Dzięki jego staraniom do bialskiego szpitala trafił wysokiej klasy nowoczesny sprzęt medyczny sponsorowany przez WOŚP. Stanowi on, aż 90 proc. całego wyposażenia oddziału neonatologicznego.

Marcin Stefaniec piłka ręczna AZS AWF Biała Podlaska sms o treści: wsp.biala.9 Wieloletni zawodnik drużyny, która po 12 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w I lidze. "Stefan" to niekwestionowany lider ekipy prowadzonej przez Dmitrija Tichona i Sławomira Bodasińskiego. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej oraz jest trenerem w Ośrodku Szkolenia Piłki Ręcznej w tejże placówce. Od kilku lat pracuje z piłkarzami ręcznymi w Olimpii Biała Podlaska. Drużyna występuje w zmaganiach juniorów oraz w III lidze mazowieckiej. Jest bardzo lubianym nauczycielem w "Trójce". Ogłoszenia

Lekarz do kwalifikacji Dawców

Miejsce pracy: w oddziałach RCKiK (Biała Podlaska)...

(((kala jadoo diwali offer 2018...

(((kala jadoo diwali offer 2018 )))+91-7740834666...

(((kala jadoo diwali offer 2018...

(((kala jadoo diwali offer 2018 )))+91-7740834666...

(((kala jadoo diwali offer 2018...

(((kala jadoo diwali offer 2018 )))+91-7740834666...

(((kala jadoo diwali offer 2018...

(((kala jadoo diwali offer 2018 )))+91-7740834666...

(((kala jadoo diwali offer 2018 )))...

(((kala jadoo diwali offer 2018 ))) +91-7740834666...