Projekt otrzymał 22 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Fotograf: UM Biała Podlaska

Nowe autobusy i ścieżki rowerowe

Jeszcze w tym roku miasto zakupi pięć nowych autobusów. Wystartuje też budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta i gminy. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.Prezydent miasta Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności". Jego wartość opiewa na kwotę 22 mln zł. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się pięcioma nowoczesnymi autobusami, które zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy. Zbudowane zostanie też ponad 20 km ścieżek rowerowych. Wraz z już istniejącymi stworzą system dróg rowerowych w mieście.

- Zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo - rowerowych na Krznie, zatok i antyzatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji - informuje Radosław Plandowski, rzecznik prasowy prezydenta Białej Podlaskiej.

To jednak nie wszystko. Dzięki współpracy z gminą Biała Podlaska zbudowana zostanie również ścieżka rowerowa do Cicibora, Roskoszy i Hruda. Przetargi na autobusy oraz ścieżki rowerowe zostaną ogłoszone jeszcze w maju tego roku, natomiast zakończenie całości prac planowane jest na czwarty kwartał 2020 roku.