Prezes ZGL, Bernadeta Puczka. Fotograf: Marek Pietrzela

Według pani prezes to niepotrzebne mieszanie ludziom w głowach

Biała Samorządowa po raz kolejny ma zastrzeżenia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej odpiera zarzuty i zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.- Z naszych informacji Zakład Gospodarki Lokalowej nadal poszukuje lokatorów, mimo że zapewniano, iż nie ma się o co martwić i nie powinno być problemów. Poza tym chodzi o umowy w sprawie dojścia do własności. W lipcu przyjechał wiceminister, który obiecywał, że umowy będą 6 sierpnia. Dzisiaj jest 2 października, a tych umów nie ma - mówi Bogusław Broniewicz, prezes Białej Samorządowej.

Według informacji Białej Samorządowej, umowy będą gotowe od nowego roku, a czynsz wzrośnie o 5 zł za metr kwadratowy.

- Nie zgadzamy się na takie okłamywanie mieszkańców. Duża grupa osób obecnie nie jest w komfortowej sytuacji. Trzeba w tej sprawie rozliczyć rządzących - mówi Broniewicz.

Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej podkreśla jednak, że lokatorzy otrzymali już do zapoznania się aneksy do umów "z dojściem do własności". Samo podpisanie umów zależne jest od założenia ksiąg wieczystych dla poszczególnych lokali. W tym momencie sąd założył 59 ksiąg wieczystych. Prezes ZGL zapewnia, że do końca tego roku wszystkie umowy z dojściem do własności będą podpisane w kancelariach notarialnych

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).