Galeria Karuzela. Fotograf: Karuzela

Galeria "Karuzela" rośnie jak na drożdżach

W szybkim tempie postępuje budowa pierwszej bialskiej galerii. Ma zostać ona oddana już w czwartym kwartale 2019 r.Dopiero z początkiem września na ten duży plac budowy, po dawnej fabryce mebli przy ul. Łomaskiej wszedł generalny wykonawca, czyli dynamiczna spółka giełdowa Unibep SA z Bielska Podlaskiego. Obecnie już wybudowała ona ponad 75 proc. fundamentów i 60 proc. słupów konstrukcji budynku.

Katarzyna Marchewka w imieniu inwestora, czyli spółki Karuzela Biała, informuje nas, że ukończenie stanu surowego zaplanowane jest na początek drugiego kwartału 2019 r.

- W tym okresie też planowane jest zawieszenie tzw. wiechy na budynku, która symbolizuje osiągnięcie przez budowę najwyższego punktu obiektu. Inwestor już przygotował się do budowy dwóch rond w okolicy centrum, będzie je współfinansował we współpracy z miastem – wyjaśnia Katarzyna Marchewka.

Łukasz Chodkiewicz, kierownik budowy z Unibep SA podkreśla, że budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.

- Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na szybki postęp prac, dzięki czemu budowa realizowana jest bardzo sprawnie. Nie wykluczamy, że przy tak sprzyjających warunkach roboty mogą zakończyć się wcześniej – ma nadzieję Chodkiewicz.

 

(...)

 

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).