20-lecia Studia Wokalnego Brevis. Fotograf: Maciej Maciejuk

Śpiewanie formą relaksu i zabawy

Bialskie studio wokalne Brevis 24 listopada świętowało XX-lecie swojego istnienia. Nie brakowało dobrej muzyki, ale też wzruszeń i wspomnieńPoczątki grupy sięgają jeszcze do 1996 roku. Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć grupę muzyczną. Zainteresowanych było ledwie kilka osób, grupa nie miała jeszcze nazwy. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Brevis, a później Studio Wokalne Brevis.

- Na samym początku zaczynaliśmy od piosenek poetyckich i poezji. Później, wraz ze wzrostem liczebności osób w zespole, repertuar był coraz szerszy. Śpiewaliśmy nawet piosenki popowe, czy rockowe, a nawet takie z czołowych list przebojów. Początki nie były łatwe, bo kiedyś był nawet problem z podkładami muzycznymi - wspomina Krzysztof Olesiejuk, opiekun Studia Wokalnego Brevis.

Obecnie zespół jest podzielony na cztery grupy, licząc w sumie około 30 osób. Studio zdobywało wysokie miejsca na różnych szczeblach. Największy sukces osiągnęła Jadzia Kuzaka, która wystąpiła m.in. w The Voice Of Poland oraz doszła do półfinału programu Must Be The Music.
- Występowaliśmy na wielu ogólnopolskich festiwalach i zajmowaliśmy tam wysokie miejsca jako zespół czy soliści. Warto wspomnieć festiwale w Suwałkach czy Bielsku Podlaskim. Było tego tyle, że ciężko przytoczyć wszystkie sukcesy - dodaje Olesiejuk.
I podkreśla, że stara się nie wyłapywać talentów, ale chce by talent wykształcił się właśnie podczas jego zajęć.
 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).