Wójt Panasiuk podaje osiedle VIP-ów do sądu

Płot w poprzek drogi jest zbyt niski, żeby nadzór budowlany mógł działać. Policja nie karze za tamowanie ruchu, bo istnieje... alternatywna droga. Wójt Wiesław Panasiuk podaje VIP-owskie osiedle do sądu za zagrodzenie gminnej drogi.Droga przez Amelin będzie nieprzejezdna do czasu, aż sąd rozstrzygnie spór między gminą a osiedlem, którego mieszkańcy uważają, że to ich osiedlowa ulica i mają prawo decydować, kto po niej jeździ.

Na ogrodzeniu, które wyrosło w poprzek drogi w Amelinie 10 listopada, zawisła kartka podpisana przez komitet założony przez mieszkańców osiedla. Na niej można było przeczytać: droga została zamknięta w myśl zapisów wyroku Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej z 11 stycznia 2018, zgodnie z pozwoleniem na budowę w 2000 roku powstała droga osiedlowa, która prowadzi od drogi powiatowej przez osiedle domków jednorodzinnych i jest drogą bez przejazdu (droga ta nie została uznana uchwałą rady gminy za drogę gminną).

Od tamtego czasu mieszkańcy sąsiedniego osiedla Relax mają utrudniony dojazd do miasta i do przedszkola w Rakowiskach. Z konieczności jeżdżą wąską, prawie nieużywaną dotąd, drogą obok osiedla Amelin. Jest ona tak wąska, przebiega między ogrodzeniem Amelina z jednej i budynkami po drugiej stronie, że mijanie nie wchodzi w grę.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).