Bezdomne psy trafią do Azylu

Rozstrzygnięto konkurs dotyczący opieki nad zwierzętami w mieście. Po raz kolejny zajmie się tym stowarzyszenie Azyl, które prowadzi bialskie schronisko.W sumie dotacja na działanie schroniska w tym roku wyniesie 370 tys. zł. Podpisanie umowy było okazją do promocji idei, jaką jest pomoc bezdomnym zwierzakom. W 2018 roku do schroniska trafiło 207 psów, z czego 57 zostało odebranych przez właścicieli, a 150 zostało adoptowanych. Opiekują się nimi ludzie z miasta i powiatu. Pięćdziesiąt zwierząt trafiło do osób z Białej Podlaskiej, natomiast blisko setka do osób z innych gmin i powiatów. Wysterylizowano około 200 psiaków, a 170 założono chipy.

- Promocja idei opieki nad zwierzętami, to prośba skierowana do mieszkańców miasta, by wspierali działalność stowarzyszenia. To wsparcie może mieć różny wymiar, na przykład finansowy czy rzeczowy. Wielu mieszkańców, całymi rodzinami, w ramach działalności wolontariackiej odwiedza schronisko, by wyprowadzać psy na spacer - podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Dodał również, że przygotował projekt uchwały, który ma być jednocześnie realizacją jego obietnicy wyborczej. A chodzi o wprowadzenie zmiany do uchwały o opłacie od posiadania psów. Płacić nie będą musiały osoby, które adoptowały psy ze schroniska.
 

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).