Oddali swoją krew, aby pomóc innym

Wczoraj rano w Wisznicach zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas wspólnej akcji Oddziału Terenowego RCKiK w Białej Podlaskiej, Komisariatu Policji w Wisznicach oraz Liceum Ogólnokształcącego, wszyscy ludzie dobrej woli mogli oddać krew niezbędną do ratowania ludzkiego życia.Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Wiedzą o tym doskonale policjanci bialskiej jednostki, dlatego też gdy nadarza się okazja, oddają swoją krew, aby pomóc innym.

 

   Wczoraj rano na placu w centrum Wisznic zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Była to wspólna akcja bialskiego Oddziału Terenowego RCKiK, Komisariatu Policji w Wisznicach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

   W działania poza policjantami, licealistami- w tym uczącymi się w klasie mundurowej, włączyli się również mieszkańcy Wisznic. Wszyscy uczestnicy, po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml tego życiodajnego płynu. W ramach wczorajszej akcji krew oddało niemal 40 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy uczynili tak piękny gest, jakim jest dar własnej krwi.

  Te wspólne działania mają pomóc wszystkim potrzebującym, promując jednocześnie idee honorowego krwiodawstwa. Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to inicjatywa jednorazowa, a bialscy policjanci oddają krew regularnie już od wielu lat, pomagając osobom potrzebującym. Być może oddana krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.