Przewoził kontrabandę pasażerskim busem

Policjanci z komisariatu w Terespolu ujawnili prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przewoził je w swoim bagażu 51-letni obywatel Rosji. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie niemal 3 tys. zł.Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Terespolu, uzyskali informację, że pasażerskim busem relacji Terespol- Biała Podlaska podróżuje mężczyzna, który przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili, że pasażer 51-letni obywatel Rosji, przewozi kontrabandę. W jego bagażu znaleźli niemal 1200 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 27 tys. zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie prawie 3 tys. zł.

O dalszym losie 51-latka zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.