Nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Łomazy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem 28-latek, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzystce. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy że piesi, rowerzyści i motocykliści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, najbardziej narażona na skutki zdarzeń drogowych.Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Podrzecznej w miejscowości Łomazy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem  marki Seat, na skrzyżowaniu dróg zderzył się z motorowerem.

Za kółkiem osobówki siedział 28-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Mężczyzna prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jednośladowi, którym podróżowała 42-letnia mieszkanka gm. Łomazy wraz z pasażerką.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca motorowerem.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że piesi, rowerzyści i motocykliści to grupa najbardziej narażona na skutki zdarzeń drogowych. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. To oni podczas  zderzenia z pojazdem odnoszą najpoważniejsze obrażenia ciała.