Niewybuchy znalezione podczas prac polowych

Niewybuch pocisku artyleryjskiego znaleziony został podczas prac polowych w m. Lebiedziew. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Po sprawdzeniu terenu okazało się, że były tam jeszcze dwa inne pociski. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.W miniony czwartek przed południem dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Lebiedziew, podczas wykonywania prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Policjanci terespolskiego komisariatu zabezpieczali to miejsce do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wczoraj saperzy sprawdzając pobliski teren znaleźli tam jeszcze dwa pociski artyleryjskie. Zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali całość do zniszczenia.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. Miewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.