Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy z zakazem

Postawą godną naśladowania wykazało się wczoraj troje mieszkańców Piszczaca, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. O tym fakcie natychmiast powiadomili terespolskich policjantów. Kierowca ciągnika rolniczego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Wczoraj przed godziną 22:00 dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na ulicy Dworskiej w Piszczacu razem z dwoma innymi osobami zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci terespolskiej patrolówki.

Mundurowi ustalili, że 18-latek z Piszczaca w trakcie przejażdżki rowerowej zauważył na ulicy Dworskiej jadący „wężykiem” ciągnik rolniczy marki Ursus. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie z traktora wypadł na ulicę siedzący wcześniej na jego błotniku pasażer. Nastolatek wykorzystując fakt, że ciągnik zatrzymał się, podbiegł do niego i zabrał kluczyki amatorowi jazdy „na podwójnym gazie”. Kierowca traktora i jego pasażer próbowali oddalić się z miejsca,
na szczęście z pomocą 18-latkowi przyszły dwie mieszkanki Piszczaca. Wspólnymi siłami udało im się uniemożliwić nietrzeźwym mężczyznom ucieczkę do czasu przyjazdu policjantów.

Badanie stanu trzeźwości kierującego ursusem 62-latka z Piszczaca Trzeciego wykazało, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy trojga mieszkańców Piszczaca. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.