Rondo przesunięte o dwa lata. Co najmniejBialczanie czekający od wielu lat na budowę ronda w ulicach Łomaska i Kolejowa, muszą znów uzbroić się w cierpliwość. Prezydent oczekuje bowiem, że inwestor zastopowanej budowy galerii Karuzela spełni swoją obietnicę współfinansowania tego rozwiązania komunikacyjnego.

 

Rada Miasta zmieniła uchwałę budżetową Białej Podlaskiej na 2019 r., m.in. zmniejszając o 1 mln zł planowane w obecnym roku wydatki na wspomniane rondo i przenosząc je dopiero na 2021 r. Projekt tego przesunięcia i zarazem wykonania niezbędnej inwestycji wzbudził opory opozycji.

- Niepokoi nas, że zdjęto 1 mln zł z budowy tego ronda. Uważamy, że ta inwestycja jest potrzebna. To rondo jest niezbędne, bo tam jest największy problem komunikacyjny – zaznaczył radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica). Zaproponował, aby jednak z zabieranego 1 mln zł pozostawić chociaż 500 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tego ronda. Urzędnicy jednak wyjaśniali mu, że taką dokumentację już posiada spółka Karuzela, toteż nie ma sensu powielać wydatków i pracy...

(...)

 Inwestor deklaruje przekazanie miastu projektu

Pod koniec czerwca podczas spotkania wiceprezydenta Macieja Buczyńskiego z Grzegorzem Pękalskim, przedstawicielem inwestora Galerii Zielona/Karuzela, gość złożył deklarację, że przekaże nieodpłatnie projektu ronda na Gminę Miejską Biała Podlaska.

 "Przeniesienie praw do projektu kończy dyskusję na ten temat" – poinformował na stronie internetowej miasta prezydent Michał Litwiniuk. Zaznaczył, że "potwierdza to dobrą współpracę na rzecz interesu miasta i jednocześnie świadczy o obustronnym zaufaniu i chęci dalszej współpracy".

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).