Podczas bialskiej konferencji trzech profesorów z Wisconsin wygłosiło referaty o promowaniu zdrowia i onkologicznych badaniach klinicznych. Fotograf: Marek Pietrzela

Lekarze z USA wspomogą bialską onkologię

Szpital w Białej Podlaskiej nawiązał współpracę z amerykańskimi naukowcami, którzy umożliwią wprowadzenie w woj. lubelskim nowoczesnych terapii do walki z nowotworami.



W czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Fundacja Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Inwestycji oraz Innowacji w Biznesie zorganizowały w bialskim szpitalu konferencję poświęconą tematyce onkologicznej. Uczestniczyli w niej amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Millwaukee w stanie Wisconsin. Było to efektem ponad rocznej współpracy władz województwa lubelskiego z amerykańskim stanem Wisconsin. Wizyta gości z USA w Białej Podlaskiej była częścią Polsko-Amerykańskiego Kongresu, który poprzedniego dnia odbył się w Lublinie.

Otwierający bialską konferencję Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa, wyraził nadzieję, że przybyli tam amerykańscy profesorowie będą mieli na uwadze budowę pawilonu bialskiej onkologii i zechcą podjąć współpracę.

- Jesteśmy otwarci na to, aby szpitale prowadziły taką współpracę. Wierzę głęboko, że jest możliwy dostęp do nowych technologii, nowych dziedzin i działań studyjnych naszych lekarzy w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył wicemarszałek. 

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).