Żmijan dostał pracę w międzyrzeckim urzędzie

MIĘDZYRZEC PODLASKI: Od początku lutego w Urzędzie Miasta w Międzyrzecu Podlaskim pracuje Stanisław Żmijan, były poseł PO.Żmijan został zatrudniony w Urzędzie Miasta szóstego lutego na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju, które było wolne od 10 stycznia 2019 r. Wcześniej na tym stanowisku był Paweł Łysańczuk, który został zastępcą burmistrza miasta. Umowę ze Żmijanem zawarto na czas określony, na zastępstwo. Według władz miasta w związku z art. 12  ust. 2 "Ustawy o pracownikach samorządowych" nie było konieczności przeprowadzenia naboru. Potwierdzają też, że Stanisław Żmijan posiada kwalifikacje niezbędne do pracy na tym stanowisku.

 

- Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa, ma uprawnienia do projektowania, nadzoru i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, jest również rzeczoznawcą majątkowym i ma uprawnienia w zakresie szacowania nieruchomości - argumentuje Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

 

Były poseł w międzyrzeckim magistracie będzie odpowiadał między innymi za: koordynacje pracy związanych z opracowywaniem planów zagospodarowania przestrzennego miasta. Będzie też nadzorował sprawy związane z planowaniem, realizacją i rozliczaniem projektów infrastrukturalnych, finansowanych ze środków zewnętrznych.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).