Wieczór teatralny.

Wieczór teatralny

MGBP i Dom Kultury zapraszają na Wieczór teatralny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 marca 2018 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej, 2 piętro budynku biblioteki, ul. Stępnia 6. Wstęp wolny.

- Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla Państwa moc teatralnych wrażeń w postaci występów dwóch znakomitych i wielokrotnie nagradzanych teatrów młodzieżowych. Teatr Panopticum z Lublina zaprezentuje czarną komedię pt. "Terapia", w której Śmierć przybywa do szpitala psychiatrycznego by zabrać ze sobą jednego z pacjentów. Teatr Arteria z Lubartowa wystawi swój najnowszy spektakl z gatunku komedii kryminalnej pt. "Cafe Murder", w którym goście pewnej restauracji wraz z publicznością rozwiążą zagadkę tajemniczego zniknięcia rozkapryszonej panny Rosemary. Obydwa spektakle są znakomitą propozycją na spędzenie sobotniego wieczoru dla widzów w każdym wieku - zachęcają organizatorzy.

Teatr Panopticum "Terapia"

 • Reżyseria: Mieczysław Wojtas
 • Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
 • Autor: Kamron Klitgaard
 • Tłumaczenie: Adrian Krać
 • Występują: Paulina Iwan, Emil Janczak, Marcin Lisowski, Wiktor Palak, Jakub Wyszomirski, Oskar Rybaczek, Paweł Stelmach.
 • Czas trwania: 30 min

Teatr Arteria "Cafe Murder"

 • Reżyseria: Adrian Krać
 • Scenariusz: Nathan Hartswick
 • Tłumaczenie: Adrian Krać
 • Występują: Hubert Grodzicki, Wiktor Bronisz, Agnieszka Guz, Jakub Wójcik, Zuzanna Waśkowska, Agnieszka Iwanek, Kinga Cybul, Weronika Wiącek, Anna Szymczak, Wiktoria Urban, Kinga Kożuch
 • Czas trwania: 30 min.

Teatr Arteria

Jesteśmy teatrem amatorskim, grupą ambitnych ludzi, zdeterminowanych w swoim rozwoju artystycznym. Chociaż można nazwać nas amatorami, to jednak nie można odmówić nam predyspozycji na wspaniałych i profesjonalnych aktorów. Jesteśmy ludźmi, w życiu których sztuka odrywa ważną rolę, pomaga w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku.

Teatr Arteria został powołany do życia w lutym 2016 roku w Lubartowskim Ośrodku Kultury jako wynik warsztatów teatralnych prowadzonych przez Adriana Krać.

Teatr Arteria ma przede wszystkim za zadanie edukować, przy okazji tworząc sztukę. Instruktor stara się, by aktorzy poznali teatr i aktorstwo w całej swojej rozciągłości stylistycznej. Dlatego spektakle utrzymane są w różnych konwencjach, od czysto dramatycznych po alternatywne.

Teatr Arteria był do tej pory wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

Teatr Panopticum

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją" w Lublinie rozpoczął swoją działalność artystyczną i edukacyjną w roku 1985.

Skupia głównie młodzież licealną ale także gimnazjalną oraz studencką. Prowadzi szeroko pojętą edukację teatralną; młodzież poznaje warsztat aktorski, pogłębia wiedzę o teatrze, realizuje spektakle i widowiska sceniczne oraz rozwija kulturę teatralną. W Panopticum setki młodych ludzi zdobywały swoje pierwsze doświadczenia i warsztat teatralny, z których wielu zostało znanymi aktorami, reżyserami, scenografami i krytykami teatralnymi współpracującymi z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym nagrody międzynarodowej organizacji teatralnej ASSITEJ , dwóch „Złotych Masek" zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, nagrody centralnej TKT w Krakowie, i kilku nagród Ministra Kultury I Sztuki , Ministra Edukacji Narodowej oraz TVP 1 .

Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii stale współpracując z młodymi teatrami niezależnymi oraz ośrodkami polonijnymi. Uczestniczył w Światowym Kongresie Teatralnym i European Youth Theatre Encownter w Ankarze oraz w międzynarodowym projekcie teatralno-ekologicznym Message in a Bottle w Londynie.

O Teatrze Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych zrealizowanych przez ośrodki regionalne, film dokumentalny TVP 1 Szef , którego bohaterem jest Mieczysław Wojtas. Przez TVP 1 został również zarejestrowany spektakl Realium abstrakcji , nagrodzony „Złotą Maską", kilkukrotnie emitowany na antenie ogólnopolskiej.

Założycielem Teatru Panopticum, kierownikiem artystycznym, reżyserem, „Szefem" (tak nazywa go młodzież), od samego początku jest Mieczysław Wojtas.

Wieczór teatralny

Wieczór teatralny.Ogłoszenia

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW...

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW TRENINGOWYCH WARSZAWA...

PDR Usuwanie Wgnieceń.Polerowanie...

Witam. Oferuję profesjonalne usługi w zakresie: 1....

audi a4 b5 1.9tdi 1z 95r elementy

sprzedam silnik slupek a4 b5 1.9tdi 1z 95r bez...

audi a4 b6 2.0 ALT ly7w na elementy

sprzedam czesci a4 b6 2.0 alt lakier ly7w podana...

octavia1 1.6sr akl na elementy

sprzedam czesci octavia1 98r 16sr akl podana cena...

audia a2 1.4 16v BBY elementy

sprzedam czesci do a2 1.4b bby 01r podana cena za...

{**}