Policjanci i strażacy o bezpieczeństwie podczas ferii. Fotograf: KPP w Łęcznej

Policjanci i strażacy o bezpieczeństwie podczas ferii

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich zasad przestrzegać żeby nie wpaść w konflikt z prawem? Jakie korzyści i zagrożenia płyną z użytkowania Internetu? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego należy używać elementów odblaskowych? Z jakimi zagrożeniami możemy spotkać się na zamarzniętych akwenach wodnych? Jak udzielić pierwszej pomocy? – to zagadnienia omawiane przez łęczyńskich policjantów i strażaków podczas spotkania z uczniami Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.Dla wszystkich dzieci i młodzieży ferie zimowe są czasem wyczekiwanym, czasem wspaniałego wypoczynku, ciekawych zabaw, wycieczek, spotkań z rówieśnikami. W tym czasie należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego w trosce o bezpieczny wypoczynek łęczyńscy policjanci prowadzą w szkołach spotkania podczas których przypominają zasady bezpiecznych zachowań.  

Wczoraj łęczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej spotkali się z uczniami Gimnazjum Nr 1 w Łęcznej. W spotkaniu łącznie udział wzięło około 350 gimnazjalistów.

Podczas prowadzonej pogadanki oprócz zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw policjanci zwracali uwagę na pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Wskazywano na czyny karalne, przestępstwa i wykroczenia popełniane przez młodych ludzi z użyciem agresji i przemocy. Funkcjonariusze przestrzegali przed konsekwencjami negatywnych zachowań.

Spotkanie było również doskonałą okazją przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynąc z użytkowania komputera i Internetu. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu.

Policjanci apelowali do uczniów o zakładanie odblasków i wskazywali jak ważne jest ich używanie w godzinach porannych i po zmierzchu. Najmłodszym uczestnikom przypomniano numery telefonów alarmowych oraz omówiono w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Strażacy omawiali m.in. zagrożenia podczas zimowych zabaw, co zrobić jeżeli pod kimś załamie się lód, zorganizowali również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.Ogłoszenia

Napędy do bram skrzydłowe przesuwne...

Automatyka do bram skrzydłowych , przesuwnych....

Poszukujemy osób do mycia budynków...

Praca od zaraz. Atrakcyjne zarobki.Możliwa umowa o...

Zatrudnimy pracowników fizycznych do...

Praca od zaraz. Atrakcyjne zarobki. Możliwa umowa o...

Zatrudnimy pracowników fizycznych do...

Praca od zaraz. Atrakcyjne zarobki. Możliwa umowa o...

Opel Zafira 7 osób

Opel Zafira 2.0 DTI, 2001r., srebrna, 7 osobowa,...

Praca przy montażu okien

Poszukuje osoby do pracy przy montażu okien i drzwi