Policjanci i strażacy o bezpieczeństwie podczas ferii. Fotograf: KPP w Łęcznej

Policjanci i strażacy o bezpieczeństwie podczas ferii

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich zasad przestrzegać żeby nie wpaść w konflikt z prawem? Jakie korzyści i zagrożenia płyną z użytkowania Internetu? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego należy używać elementów odblaskowych? Z jakimi zagrożeniami możemy spotkać się na zamarzniętych akwenach wodnych? Jak udzielić pierwszej pomocy? – to zagadnienia omawiane przez łęczyńskich policjantów i strażaków podczas spotkania z uczniami Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.Dla wszystkich dzieci i młodzieży ferie zimowe są czasem wyczekiwanym, czasem wspaniałego wypoczynku, ciekawych zabaw, wycieczek, spotkań z rówieśnikami. W tym czasie należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego w trosce o bezpieczny wypoczynek łęczyńscy policjanci prowadzą w szkołach spotkania podczas których przypominają zasady bezpiecznych zachowań.  

Wczoraj łęczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej spotkali się z uczniami Gimnazjum Nr 1 w Łęcznej. W spotkaniu łącznie udział wzięło około 350 gimnazjalistów.

Podczas prowadzonej pogadanki oprócz zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw policjanci zwracali uwagę na pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Wskazywano na czyny karalne, przestępstwa i wykroczenia popełniane przez młodych ludzi z użyciem agresji i przemocy. Funkcjonariusze przestrzegali przed konsekwencjami negatywnych zachowań.

Spotkanie było również doskonałą okazją przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynąc z użytkowania komputera i Internetu. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu.

Policjanci apelowali do uczniów o zakładanie odblasków i wskazywali jak ważne jest ich używanie w godzinach porannych i po zmierzchu. Najmłodszym uczestnikom przypomniano numery telefonów alarmowych oraz omówiono w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Strażacy omawiali m.in. zagrożenia podczas zimowych zabaw, co zrobić jeżeli pod kimś załamie się lód, zorganizowali również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.Ogłoszenia

Rębakowanie i oczyszczanie posesji.

Firma REMBUS Zapraszam wszystkich chętnych oraz...

Skupujemy wszystko co ma wartość za...

Skupujemy wszystko co ma wartość jak również...

pomoge pani $$$$

pomoge pani od 18 do 30l ja miły 28l wygladem nie...

agregat uprawowy 3,20 m

Sprzedam agregat uprawowy mało używany .

budynek do wynajęcia

Do wynajęcia budynek wolnostojący przy szosie 19...

Sprawdź kiedy otrzymasz zwrot podatku

Platforma e-pity została zaprojektowana z myślą o...