Policja.

Wpadł podczas prowadzonych działań "Alkohol i narkotyki"

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 38–letni mieszkaniec Świdnika kierujący pojazdem marki Citroen. Mężczyzna wpadł podczas prowadzonych działań ,,Alkohol i narkotyki”.Łęczyńscy policjanci w piątek od rana na drogach powiatu łęczyńskiego prowadzili działania kontrolno-profilaktyczne pod nazwą "Alkohol i narkotyki". Celem prowadzonego przedsięwzięcia jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami po alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Na efekty pracy funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego nie trzeba było długo czekać. Około godziny 7:30 w miejscowości Puchaczów zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił po czym zaparkował auto na parkingu. Policjanci pojechali za nim żeby sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania.

Za kierownicą pojazdu marki Citroen siedział 38–letni mieszkaniec Świdnika. Na pytanie mundurowych dlaczego zawrócił na ich widok mężczyzna wyznał "jestem pijany, nie mam uprawnień i dokumentów pojazdu". Szczere wyznanie kierującego potwierdziło się. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2017 roku, a starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że pojazd którym kierował ma tablice rejestracyjne przypisane do innego auta oraz nie posiada ubezpieczenia OC.  

Wkrótce nieodpowiedzialny kierujący za swój czyn odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak zapowiada łęczyńska policja, tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy muszą się liczyć z konsekwencjami. Mundurowi przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.Ogłoszenia

Działka na sprzedaż

Działka budowlano-usługowa w miejscowości Łucka przy...

Siewnik Meprozet 23 orginał 1997r

siewnik na nowej ramie na gumowych kołach cena do...

siewnik poznaniak 1997 igła

siewnik idealny 3 metry rolki do drobnego wysiewu...

Rozrzutnik obornika produkcji...

sprzedam rozrzutni w bardzo dobrym stanie cena do...

Doradca Klienta

ADREAMS jako marka własna z zakresu produkcji...

POŁOŻĘ GŁADZIE BEZPYŁOWE

Multi-Finish to gładź angielska kładziona na mokro...