Policja.

Wpadł podczas prowadzonych działań "Alkohol i narkotyki"

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 38–letni mieszkaniec Świdnika kierujący pojazdem marki Citroen. Mężczyzna wpadł podczas prowadzonych działań ,,Alkohol i narkotyki”.Łęczyńscy policjanci w piątek od rana na drogach powiatu łęczyńskiego prowadzili działania kontrolno-profilaktyczne pod nazwą "Alkohol i narkotyki". Celem prowadzonego przedsięwzięcia jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami po alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Na efekty pracy funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego nie trzeba było długo czekać. Około godziny 7:30 w miejscowości Puchaczów zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił po czym zaparkował auto na parkingu. Policjanci pojechali za nim żeby sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania.

Za kierownicą pojazdu marki Citroen siedział 38–letni mieszkaniec Świdnika. Na pytanie mundurowych dlaczego zawrócił na ich widok mężczyzna wyznał "jestem pijany, nie mam uprawnień i dokumentów pojazdu". Szczere wyznanie kierującego potwierdziło się. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2017 roku, a starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że pojazd którym kierował ma tablice rejestracyjne przypisane do innego auta oraz nie posiada ubezpieczenia OC.  

Wkrótce nieodpowiedzialny kierujący za swój czyn odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak zapowiada łęczyńska policja, tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy muszą się liczyć z konsekwencjami. Mundurowi przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.Ogłoszenia

Mazda Premcy 1,8 B/G 2003 r 230tys. km

Sprzedam Mazdę Premacy 1,8 B/G 2003r. Bogate...

SPEDYTOR

Firma transportowa z Łukowa zatrudni spedytora. Do...

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

Działka budowlana!

Sprzedam działkę rolno-budowlaną w Pałecznicy o...

Grunty orne

Sprzedam grunty orne o powierzchni 5,01 ha,klasa...

Poszukuje mieszkania na 1 piętrze do...

Poszukóje mieszkania do kupienia na terenie parczewa...