fot. Lubelska Policja.

Dzień bezpiecznego pasażera

12 sierpnia 2017 r. łęczyńska drogówka będzie prowadziła wzmożone działania w związku z „Dniem bezpiecznego pasażera" w ramach ogólnopolskiej kampanii „Moje życie należy do Ciebie".Ogólnopolska kampania pod nazwą "Moje życie należy do Ciebie" ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pasażerów. W ramach tej kampanii dzień 12 sierpnia 2017 r. został ogłoszony "Dniem bezpiecznego pasażera". Głównym cele przedsięwzięcia jest uświadomienie pasażerom, że ich postawa może mieć wpływ na zachowanie kierowcy oraz uświadomienie kierowców iż są odpowiedzialni za życie i zdrowie przewożonych osób.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu turystycznego co generuje duże natężenie ruchu kołowego na trasach dojazdowych na pojezierze łeczyńsko-włodawskie. Oprócz pojazdów osobowych obserwujemy również większą ilość autokarów i busów przewożąc dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Zwiększony ruch sprzyja zwiększeniu ilości zdarzeń drogowych w których osobami poszkodowanymi są pasażerowie. W ramach „Dnia bezpiecznego pasażera" prowadzone będą dziania w obszarze nadzoru nad ruchem drogowym. Policjanci będą patrolowali miejsca szczególnie niebezpieczne, kontrolowali stan trzeźwości kierujących a także reagowali na ujawnione wykroczenia, wszystko po to by zapewnić jak największe bezpieczeństwo pasażerom.

Bardzo ważnym czynnikiem zwieszającym bezpieczeństwo podczas zdarzeń drogowych są zapięte pasy, na co funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę. Należy również pamiętać, że każdy może zgłosić na policję potrzebę kontroli autokaru przewożącego wczasowiczów by ograniczyć ryzyko zdarzeń drogowych zaistniałych na skutek złego stanu technicznego pojazdu.Ogłoszenia

Matura

Przyjmuje zapisy na przygotowanie do matury na rok...

kosiarka samasz 185 hydraulicznie...

kosiarka w bardzo dobrym stanie w orygiinale...

meprozet gumowe koło 97r

sprzedam siewnik w bardzo dobrym stanie cena do...

meprozet gumowe koło 97r

sprzedam siewnik w bardzo dobrym stanie cena do...

rozrzutnik obornika 6 ton tandem

sprzedam rozrzutnik załączony na zdjeciach cena do...

siewnik poznaniak na docisku okazja i...

sprzedam siewnik załaczony na zdjeciach w razie...