Policja.

Weekend na drogach powiatu łęczyńskiego: trzech nieodpowiedzialnych kierowców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali kobietę, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami i jednocześnie była pod wpływem alkoholu. Kontroli drogowej zostało poddanych również dwóch mężczyzn, który wyruszyli na drogę pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę nad ranem w Milejowie. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującą, która jechała samochodem marki Ford Focus używając świateł przeciwmgielnych mimo, że nie było to tego odpowiednich warunków. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Poddana badaniu na zawartość alkoholu 23-latka z gminy Milejów miała w organizmie niecałe pół promila.

W sobotę w Łęcznej do kontroli drogowej patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Mitsubishi, 48-letniego mieszkańca gminy Wyryki. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podobnie było z 33-letnim mieszkańcem gminy Jastków. Został on zatrzymany w niedzielę w miejscowości Rogóźno, kiedy mimo sądowego zakazu podróżował samochodem marki Opel.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.