Nastolatek porażony prądem. Fotograf: KPP w Łęcznej

Nastolatek porażony prądem

Na klatce schodowej, gdzie prowadzony był remont m. in. instalacji elektrycznej 15-latek chciał skorzystać z dzwonka do drzwi. Wówczas poraził go prąd. Policjanci zbadają czy prace remontowe były prowadzone zgodnie z przepisami.Wczoraj w Łęcznej 15-latek został porażony prądem. Cała sytuacja miała miejsce po godzinie 16:00, na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych. Prowadzony jest tam remont klatek schodowych obejmujący m. in. wymianę instalacji elektrycznej. W związku z tym - ze ścian wystają przewody elektryczne. Nastolatek wracając do domu chciał wcisnąć przycisk dzwonka do drzwi. Przycisk ten był wymontowany ze ściany i wisiał na przewodach. W momencie złapania za dzwonek młodego chłopaka poraził prąd. Według relacji świadków trwało to kilka sekund.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala. Chłopak pozostał na obserwacji. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Teraz w dochodzeniu wyjaśnią czy remont klatki schodowej prowadzony był zgodnie z przepisami, w sposób niezagrażający życiu i zdrowiu lokatorów.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nastolatek porażony prądem

Nastolatek porażony prądem. Fotograf: KPP w Łęcznej

Nastolatek porażony prądem

Nastolatek porażony prądem. Fotograf: KPP w ŁęcznejOgłoszenia

Posiadam Akcje Pracownicze Śląskich...

Posiadam Akcje Pracownicze Śląskich Kopalń...

Zainwestuj w Akcje Pracownicze Spółek

Zainwestuj w Akcje Pracownicze Spółek GPW ,...

Sprzedam Państwowe Wierzytelności...

Sprzedam Państwowe Wierzytelności (prawa do akcji...

Prawa do Akcji Polskiej Grupy...

Prawa do Akcji Polskiej Grupy Górniczej (PGG)...

Zainwestuj w akcje prywatyzowanych...

Zainwestuj w akcje prywatyzowanych spółek Skarbu...

Posiadam Akcje spółek Skarbu Państwa

Posiadam Akcje spółek Skarbu Państwa Huta Pokój ,...