Policja. Fotograf: KPP w Łecznej

Ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących w ciągu doby

Łęczyńscy policjanci w ciągu doby ujawnili aż 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Łęczna, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jadąc w takim stanie rowerem doprowadził do kolizji drogowej.Łęczyńscy policjanci w ciągu doby ujawnili aż 4 nietrzeźwych kierujących.

Pierwsi nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani do kontroli drogowej wczorajszego poranka. Funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki wczoraj tuż po godzinie 6:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Łęcznej pojazd marki Volkswagen. Kierowca miał trudności w wypowiadaniu się i czuć było od niego woń alkoholu w związku z czym został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazał 44-letni mieszkaniec gm. Uścimów miał 1 promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi 2 lata pozbawienia wolności.

Ten sam patrol kilkanaście minut później ujawnił kolejnego kierowcę na podwójnym gazie. 52-letni mieszkaniec Łęcznej, kierujący pojazdem marki Peugeot miał w organizmie niecałe 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 18:00 w Zofiówce doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był nietrzeźwy rowerzysta. 43-letni mieszkaniec gminy Łęczna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i uderzył w pojazd marki Renault kierowany przez 23-letniego lublinianina. Od rowerzysty wyczuwalna była silna woń alkoholu, jak wykazało badania miał on 2,32 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj po godzinie 4:00 w Łęcznej policjanci patrolówki ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Firlej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Citroen mając w organizmie ponad 0,5 promila. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 46-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.