Policja. Fotograf: KPP w Łecznej

Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Wczoraj na terenie gminy Spiczyn policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Rano do kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, który miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Po południu policjanci z OPP KWP w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymali kierującego, który miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. 



Wczoraj po godzinie 9:00 w Zawieprzycach policjanci łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Volkswagen Passat. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli silną woń alkoholu z ust 68-latka w związku z czym mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mieszkaniec gm. Spiczyn miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W godzinach popołudniowych w Charlężu trzech funkcjonariuszy OPP KWP w Lublinie będących poza służbą zatrzymało nietrzeźwego kierującego, który poruszał się pojazdem marki Seat Ibiza. Na miejsce został skierowany patrol z łęczyńskiej komendy, który przebadał 44-letniego mieszkańca gminy Spiczyn. Mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile. Jak się okazał 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ujawnieni przez funkcjonariuszy nietrzeźwi kierujący będą odpowiadać przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.