pieniądze. Fotograf: sxc.hu

Górnik chce 2 mln zł od Lublina

O tym, że łęczyński klub będzie liczył na pieniądze z lubelskiego samorządu mówiło się w kuluarach jeszcze przed przeprowadzką Górnika na Arenę. W ostatnich dniach padła już oficjalna prośba o przelew z kasy miasta na konto zielono-czarnych.Pismo z prośbą do władz stolicy województwa o wsparcie finansowe dla Górnika trafiło do zastępcy prezydenta Lublina, który skierował je do Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku w Radzie Miasta. Ta miała zaopiniować decyzję o potencjalnej pomocy dla klubu z Łęcznej w ubiegły wtorek.

Władze Górnika oczekują od Lublina 2 mln zł, bo tyle potrzebują, by, jak czytamy w piśmie przesłanym do Ratusza, "utrzymać klub na najwyższym poziomie rozgrywkowym". Jako że lubelski samorząd nie jest akcjonariuszem klubu, to wsparcie finansowe dla zielono-czarnych może być przekazane wyłącznie w postaci wynagrodzenia za promocję miasta.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji sportu obecny był Artur Kapelko. Prezes klubu przekonywał, że Lublin już czerpie duże korzyści z faktu, iż zielono-czarni swoje mecze rozgrywają na Arenie, np. poprzez promowanie marki "Lublin" i obiektu przy ul. Stadionowej 1.

Niektórzy przypominali jednak, że Górnik i tak korzysta na współpracy z Lublinem, bo samorząd pokrywa koszty użytkowania stadionu przez zielono-czarnych. A te nie są małe - jeden dzień meczowy to 71 tys. zł. Tylko w 2016 roku Bonin i spółka zagrają na Arenie dziesięć razy.

Komisja sportu nie podejmowała w tej sprawie żadnych wiążących decyzji, co więcej skończyło się na tym, że radni informację o prośbie Górnika jedynie przyjęli do wiadomości, nie opowiadając się ani za, ani przeciw. Wnioskować o wpisanie do planu wydatków miasta pieniędzy dla klubu z Łęcznej może prezydent Lublina. Decyzja w tej sprawie pozostaje jednak w gestii Rady Miasta, która głosuje nad budżetem samorządu.Ogłoszenia

elektryk kompleksowe usługi

Elektryk oferuje pełny zakres usług elektrycznych od...

Zatrudnię zbrojarzy

Zatrudnię zbrojarzy Praca na terenie Warszawy Stawka...

Działka 1298 m2 Międzyrzec na sprzedaż.

Działka do zabudowy przy ul. Warszawskiej 52 ( wjazd...

Wynajem zwyżki - 16 m

Wynajem zwyżki samochodowej, zakres pracy wysięgu 16m.

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW...

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW TRENINGOWYCH WARSZAWA...

sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie bezczynszowe, 2 pokoje, położone...

{**}