Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej. Fotograf: UM w Łęcznej

Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej

Prace nad przedłużeniem ulicy Wierzbowej mają rozpocząć się w okolicach marca bieżącego roku.Urząd Miejski w Łęcznej ogłosił przetarg na przedłużenie ulicy Wierzbowej. Swoje oferty złożyło cztery firmy. Na razie trwają procedury wyłonienia wykonawcy, ja rozpoczęcie prac ma nastąpić w okolicach marca.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łęcznej:

Tak jak zapowiadał Burmistrz będzie to rozwiązanie docelowe, a nie prowizorka w postaci utwardzenia wydeptu jak to niektórzy chcieli. Na prowizorki i bylejakość nie stać nas. Właśnie otworzono oferty w ogłoszonym przetargu. To największa tegoroczna inwestycja. Dzięki jej realizacji skomunikowane zostaną ze sobą osiedle Bobrowniki i Słoneczne. Remont i budowa blisko dwóch kilometrów drogi została doceniona i zostanie dofinansowana z programu rozwoju dróg lokalnych. 

W ramach inwestycji ma powstać droga o długości 1895 m, która połączy osiedle Bobrowniki z Pasternikiem. Nowa droga będzie się składać z dwóch odcinków:

  • odcinek 1 o długości 1219 m od pętli autobusowej przy ulicy Wierzbowej do ulicy Wyszyńskiego
  • odcinek 2 o długości 676 m od ulicy Krasnystawskiej do ulicy Przemysłowej.

Obydwa odcinki zostaną ze sobą połączone przez rondo na skrzyżowaniu ulicy Krasnystawkiej z Wyszyńskiego, które zostanie wykonane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przy drodze zostanie wybudowany chodnik o długości 2249 m i ścieżka rowerowa o długości 1836 m. Na całej długości droga będzie oświetlona.

Dodatkowo na ulicy Wierzbowej w bezpośrednim sąsiedztwie bloków powstanie 132 miejsca parkingowe. W rejonie szkoły przy ul. Jaśminowej powstaną 2 zatoki autobusowe. Z przystanku do szkoły będzie można przejść nowym chodnikiem o długości 72 m. Przy szpitalu powstanie pętla autobusowa z przystankiem, dzięki czemu zostaną stworzone warunki dla dojazdu autobusów bezpośrednio do szpitala. Z przystanku do szpitala będzie prowadził nowy chodnik. Od strony Bobrowników do szpitala będzie można dojechać dzięki drodze dojazdowej. Poprawi ona dostęp mieszkańcom i służbom ratunkowym, a jednocześnie będzie drogą ewakuacyjną szpitala. Na całej długości droga będzie odwadniana poprzez wybudowaną kanalizację deszczową.

Wybudowane przy drodze chodniki i ścieżki rowerowe połączą się w jeden system z chodnikami i ścieżkami wybudowanymi w poprzednich latach przy ul. Wyszyńskiego oraz przy szpitalu. Ostatecznie i w cywilizowany sposób zostanie rozwiązany „problem ścieżki do szpitala”.

Jednym z celów inwestycji jest poprawa dostępności szpitala dla mieszkańców i służb ratunkowych. Nowa droga od strony wschodniej udostępni komunikacyjnie budynek szpitala, oddział ratunkowy i lądowisko śmigłowców dla mieszkańców Łęcznej oraz służb ratunkowych i porządkowych. Będzie jednocześnie drogą ewakuacyjną szpitala.

Nowa inwestycja promuje także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników drogi. W okolicy Zespołu Szkół nr 2 zostanie wybudowane przejście wyniesione dla pieszych oraz ustawione aktywne oznakowanie przejścia. Przy „Stokrotce” zaplanowano budowę oświetlonego przejścia dla pieszych.

Jest to już czwarta inwestycja drogowa dofinansowana z programu rozwoju dróg lokalnych. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest podpisanie umowy z Wojewodą Lubelskim, ukończenie inwestycji w terminie i jej prawidłowe rozliczenie.

Zakończenie budowy zaplanowano w listopadzie 2017 r.

Pliki do pobrania

Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej

Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej. Fotograf: UM w Łęcznej

Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej

Przedłużenie Wierzbowej coraz bliżej. Fotograf: UM w Łęcznej

(źródło: UM w Łęcznej)Ogłoszenia

Dam pracę pracownik fizyczny

Pracownik fizyczny Opis zadań: Roboty ziemne...

zbiornik paliwa do 360

Sprzedam zbiornik paliwa do 360 cały nie uszkodzony...

dj Konrad - śpiewajacy dj z...

DJ KONRAD – śpiewający dj z akordeonem Oprawa...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Automatyczna pralnia dywanow

Pierzemy dywany w kompieli wodnej metoda na wskroś....

Sprzedam dom piętrowy lub zamienię na...

DOM PIĘTROWY JEDNORODZINNY NA SATUNIU W RADZYNIU...