Prezes spółki-córki Bogdanki "poleciał", związkowcy wyszli z rozmów

Spór zbiorowy w RG Bogdanka trwa od końca kwietnia. Już przed Wielkanocą pracownicy zamierzali zjechać na dół i nie rozpocząć pracy. Nie strajkują, dopóki trwają rozmowy o podwyżkach.W miniony czwartek związkowcy wyszli z - czwartego już - spotkania w tej sprawie.

Propozycja nie do zaakceptowania

Na spotkaniu obecni byli: Adam Partyka, wiceprezes zarządu LW Bogdanka ds. pracowniczych i społecznych,  Grzegorz Gawroński, dyrektor Biura Zarządu LWB, Sławomir Kozak, były już prezes RGB i Marcin Kuryło, obecny prezes RG. Związki reprezentowali: Zdzisław Cichosz, przewodniczący Związku Zawodowego Górników oraz Antoni Pasieczny, przewodniczący i Konrad Gardyga, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność".

- Przedstawiona przez zarząd RG propozycja była dla nas nie do zaakceptowania - mówi przewodniczący Zdzisław Cichosz. - Zaproponowana podwyżka dotyczyłaby tylko jednej grupy pracowników, tych najmniej zarabiających. Wolałbym nie mówić o kwotach i procentach,  ponieważ po późniejszym spotkaniu z prezesem Szlagą usłyszeliśmy, że mają przeanalizować sytuację i ponownie wystąpić z propozycją – relacjonuje Cichosz.

Jak się okazało w piątek, w RG Bogdanka nastąpiła zmiana na fotelu prezesa. Stanowisko stracił Sławomir Kozak. Zastąpił go Marcin Kuryło, który powiedział WSPÓLNOCIE, że o zerwaniu rozmów nic mu nie wiadomo.

(…)

Najnowszy numer Wspólnoty już w Twoim punkcie sprzedaży.