Prezes spółki-córki Bogdanki "poleciał", związkowcy wyszli z rozmów

Spór zbiorowy w RG Bogdanka trwa od końca kwietnia. Już przed Wielkanocą pracownicy zamierzali zjechać na dół i nie rozpocząć pracy. Nie strajkują, dopóki trwają rozmowy o podwyżkach.W miniony czwartek związkowcy wyszli z - czwartego już - spotkania w tej sprawie.

Propozycja nie do zaakceptowania

Na spotkaniu obecni byli: Adam Partyka, wiceprezes zarządu LW Bogdanka ds. pracowniczych i społecznych,  Grzegorz Gawroński, dyrektor Biura Zarządu LWB, Sławomir Kozak, były już prezes RGB i Marcin Kuryło, obecny prezes RG. Związki reprezentowali: Zdzisław Cichosz, przewodniczący Związku Zawodowego Górników oraz Antoni Pasieczny, przewodniczący i Konrad Gardyga, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność".

- Przedstawiona przez zarząd RG propozycja była dla nas nie do zaakceptowania - mówi przewodniczący Zdzisław Cichosz. - Zaproponowana podwyżka dotyczyłaby tylko jednej grupy pracowników, tych najmniej zarabiających. Wolałbym nie mówić o kwotach i procentach,  ponieważ po późniejszym spotkaniu z prezesem Szlagą usłyszeliśmy, że mają przeanalizować sytuację i ponownie wystąpić z propozycją – relacjonuje Cichosz.

Jak się okazało w piątek, w RG Bogdanka nastąpiła zmiana na fotelu prezesa. Stanowisko stracił Sławomir Kozak. Zastąpił go Marcin Kuryło, który powiedział WSPÓLNOCIE, że o zerwaniu rozmów nic mu nie wiadomo.

(…)

Najnowszy numer Wspólnoty już w Twoim punkcie sprzedaży.Ogłoszenia

Mercedes sprinter

Mam do sprzedania 5 szt z powodu likwidacji firmy...

zespół Tenor

Zespół muzyczny Tenor . Zajmujemy się muzyczną...

Sprzedam maszyny piekarskie

Sprzedam rozne maszyny piekarskie;krajalnica do...

lokal

sprzedam budynek wcentrum miasta biala podlaskao...

Zatrudnię pracowników do mycia kurników

Zatrudnimy do mycia budynków inwentarskich mężczyzn...

Zatrudnię pracowników do mycia kurników

Zatrudnimy do mycia budynków inwentarskich mężczyzn...

{**}