Komentują dla "Wspólnoty": Grzegorz Kuczyński i dr Mariusz Fijałkowski.

Komentują dla "Wspólnoty": Grzegorz Kuczyński i Mariusz Fijałkowski

Na łamach Wspólnoty Łęczyńskiej o sprawach miejskich komentują: Grzegorz Kuczyński i Mariusz Fijałkowski.Grzegorz Kuczyński
Fijałkowskiego prawda w oczy kole

Mariusz Fijałkowski w tekście sprzed tygodnia zarzuca mi, że wbijam mu szpile. Po raz kolejny sprawy miejskie, które mamy komentować, zastępuje bardzo osobisty atak.  

Dla mnie to żadna nowość. W przeszłości był zdolny do wymyślenia napaści na siebie i zgłoszenia tego na policję! A także pozwania mnie do sądu za wytykanie mu w kampanii wyborczej kłamstw i pomówień (przed sądem poniósł druzgoczącą porażkę).

Atak M.Fijałkowskiego to próba zastąpienia poważnej debaty pyskówką. Trudno się temu dziwić. Jeżeli nie ma się odpowiedzi na żadne ze stawianych przeze mnie na łamach Wspólnoty pytań, to co robić?

I tu pojawia się problem. Wspólnota to nie własny portal, na którym wycina się nieprzychylne komentarze i ważne pytania. To też nie własny blog, gdzie blokuje się po prostu możliwość jakichkolwiek komentarzy, bo prawda może być tylko jedna. Tu się tak nie da. Tu nie przejdą opowiastki i populistyczne bajdurzenia osoby bez najmniejszego doświadczenia zawodowego w sprawach, o których pisze. Tu zawsze padnie słowo sprawdzam!

Panie Fijałkowski mniej jadu, więcej uśmiechu, optymizmu i pokory. W ważnych dla Łęcznej sprawach trzeba być jednością. O tym dyskutujmy!

Grzegorz Kuczyński


dr Mariusz Fijałkowski
Ruszyła przebudowa ul. Skarbka - to kolejny wniosek Lepszej Łęcznej

Mieszkańcy wyczekiwali tej inwestycji od wielu lat. W końcu miasto przystąpiło do realizacji przebudowy ul. Skarbka.

Prace rozpoczną się na odcinku naprzeciwko bloku Skarbka 4. Całość inwestycji ma kosztować 840 tys. zł.

Radni Lepszej Łęcznej jeszcze w poprzedniej kadencji w imieniu mieszkańców zgłaszali wnioski do budżetu gminy dotyczące przebudowy tej ulicy. Przez wiele lat burmistrz odrzucał te wnioski. Nie składaliśmy jednak broni i sukcesywnie rok do roku na wniosek mieszkańców zgłaszaliśmy potrzebę przebudowy ul. Skarbka. Udało się dopiero w tym roku.

Oczywiście urzędowa propaganda ani słowem nie wspomina, że przez tyle lat burmistrz nie chciał nawet słyszeć o remoncie ul. Skarbka, podobnie jak przez lata blokuje nasz wniosek o remont ul. Gwarków. Obudził się na rok przed wyborami samorządowymi. Znamy to z lat poprzednich. Niebawem rozpocznie się rok cudów inwestycyjnych.

Lepsza Łęczna skrupulatnie realizuje program, z którym szła do wyborów i który sprytnie został skopiowany przez ugrupowanie Kosiarskiego. Do przebudowy ul. Gwarków i Wiklinowej również doprowadzimy. Działamy dla Was.

dr Mariusz Fijałkowski