W październiku ruszyły nasadzenia przy ul. Marszałka Piłsudskiego jednej z głównych w mieście. Fotograf: UM w Łęcznej

Komentują dla "Wspólnoty" Mariusz Fijałkowski i Grzegorz Kuczyński - wydanie Wspólnoty nr 45

Sprawy miejskie na łamach Wspólnoty komentują dla Was Mariusz Fijałkowski i Grzegorz Kuczyński. zapraszamy do lektury!dr Mariusz Fijałkowski
Oderwani od rzeczywistości, lekceważący mieszkańców

Zajmowanie jednego stanowiska przez ponad 20 lat może pozbawić racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Teza ta sprawdza się w odniesieniu do kolejnego łęczyńskiego przykładu, czyli do zarządu SM "Skarbek", który w sprawie dopłat do ciepła wykazuje się niepojętą skalą lekceważenia mieszkańców, jakby nie było - swoich pracodawców.

Najpierw sprawę dopłat zarząd tłumaczy zimą stulecia, co jest zwyczajnie żenujące. Następnie jednego z mieszkańców, chcącego wyjaśnić sprawę, straszy policją. Prezesi nie przychodzą też na spotkanie mieszkańców, tłumacząc się niewiedzą, choć wiedziała o nim cała Łęczna. Po spotkaniu prezes Bondyra mówi, że nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, a żeby odwołać zarząd, trzeba mieć argumenty. Czyżby zarząd wybierało się aż do emerytury? 

Ostatecznie, gdy przedstawiciele mieszkańców chcieli porozmawiać z zarządem, Bondyra stwierdziła, że do 7 listopada nie ma dla nich czasu! Lekceważenie mieszkańców trwa więc w najlepsze.

Trzymam kciuki za spółdzielców, że na walnym wyjaśnią pani prezes, na czym polegają właściwe relację pomiędzy członkami SM a jej zarządem. To WY jesteście władzą spółdzielni, i WY wybieracie jej władze.

dr Mariusz Fijałkowski


Grzegorz Kuczyński 
Łęczna się zazieleni

W październiku ruszyły nasadzenia przy ul. Marszałka Piłsudskiego, jednej z głównych w mieście. Na wiosnę nasze oczy będą cieszyły nowe krzewy i drzewa: tawuły, berberysy, kosodrzewiny oraz kuliste klony. Łącznie posadzonych zostanie ponad 1800 sztuk roślin. Całość kwater zostanie wyściółkowana agrotkaniną i wysypana kamieniem. Na te inwestycje urząd pozyskał środki finansowe z Funduszu Ochrony Środowiska. Sukcesywnie powiększamy aleję grabową wzdłuż ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dosadziliśmy kolejnych 30 sztuk grabów, które jesienią pięknie mają się przebarwiać. Nowe nasadzenia wykonano przy Księżycowej, Przemysłowej i Szkolnej.   

Kończą się również prace w otoczeniu placu Powstań Narodowych. Przy zupełnie odmienionym placu także zrobi się zielono i kolorowo. Co prawda w tym miejscu ograniczyła się przestrzeń dla samochodów, ale miasto będzie miało miejsce godnego celebrowania Święta Niepodległości, a mieszkańcy znajdą miejsce do wypoczynku. 

Jednak aby te inwestycje cieszyły nas dłużej, musimy wspólnie o nie zadbać. Wspólnie zatroszczmy się o to, by ich nie zniszczyć. Żadne służby nie są w stanie reagować na akty wandalizmu, jeżeli nie pomogą mieszkańcy. Nie możemy przechodzić obojętnie. Wtedy będzie ładnie przez kolejne lata.

Grzegorz KuczyńskiOgłoszenia

Praca montaże od 2400zł na rękę

Poszukuje pracownikow do zakładu kamieniarskiego...

Sprzątanie mieszkań Belgia

Firma budowlana Regess Sp. z o.o. z siedzibą w...

opieka nad nagrobkiem

Kompleksowa opieka nad nagrobkiem; -sprzątanie...

Montaż mebli z paczki

Składam meble z paczek ,internetu itp. do...

Zatrudnię specjalistę ds. zarządzania...

EDWOOD – firma rodzinna specjalizująca się w...

sprzedam siedlisko w miesjcowości...

Sprzedam siedlisko w miejscowości SPICZYN złożone z...