Grzegorz Kuczyński .

Komentuje dla "Wspólnoty" Grzegorz Kuczyński - wydanie Wspólnoty nr 6

Sprawy miejskie na łamach Wspólnoty komentuje dla Was Grzegorz Kuczyński.Fijałkowski się wystraszył i zrezygnował

Stało się to co można było przewidzieć już dawno - Mariusz Fijałkowski zrezygnował z komentowania bieżących spraw we Wspólnocie Łęczyńskiej. Szkoda, bo to oddawanie pola, jak służenie zauważył redaktor naczelny Mariusz Orzechowski. Dlaczego można to było przewidzieć? 

Nie tylko chodziło o to, że na łamach Wspólnoty nie mógł bezkarnie pisać nieprawdy i manipulować faktami. Prowadzona tu polemika dodatkowo podważała jego i jego kolegów kampanię oszczerstw, którą do tej pory bezkarnie rozwijał. Z ich strony często podają oskarżenia pod adresem lokalnych mediów o stronniczość i pisanie nieprawdy.  Fakty są takie, że te wszystkie media, wydawane w wersji papierowej czy publikujące w internecie są zarejestrowanymi w sądzie tytułami prasowymi, gdzie w pełni obowiązuje prawo prasowe, z którego wynika odpowiedzialność  za rzetelność dziennikarską. Tam w majestacie prawa Panie doktorze można żądać sprostowań.  W przeciwieństwie do Waszych publikacji. 

Być może wpływ na dezercję mojego adwersarza miało także przypomnienie mu jego politycznej przeszłości - bycia prominentnym działaczem SLD i współpracy z posłem Kabacińskim z Ruchu Palikota. 

W podsumowaniu warto przypomnieć słowa – "prawdziwa cnota, krytyk się nie boi".

Grzegorz Kuczyński