Syn zmarłej: Nie mogę sobie darować, że zaufałem lekarzowi z pogotowia

- Dręczy nas, że jej nie dopilnowaliśmy, że zawierzyliśmy lekarzowi a nie należało, bo gdyby pogotowie zabrało mamę do szpitala, to może nadal by żyła - mówi małżeństwo, rodzice dwójki małych dzieci.Mieszkali razem ze zmarłą w jednej z dużych wsi pod Łęczną. 71-letnia matka, teściowa i babcia leczyła się na cukrzycę. Poza tym była sprawną i samodzielną kobietą. To, że trafiwszy do szpitala z objawami przeziębienia i już z niego nie wyszła, to dla rodziny szok równie wielki, jak jej nagła śmierć.

Był sezon grypowy 

Początek lutego. W domu chorują dzieci. W niedzielę babcia źle się czuje, gorączkuje, nie może o własnych siłach wrócić z łazienki - opowiada synowa. - Wezwaliśmy więc pogotowie. Przeziębienie - mówi lekarz i zaleca  m.in. przepajanie...Ja mówię, że mama ciężko oddycha. I słyszę, że mi się wydaje. 

Jednak stan chorej się nie poprawia, w poniedziałek rano rodzina wzywa karetkę po raz drugi. Ekipa pogotowia zabiera chorą do PSK 4 w Lublinie. We wtorek syn odwiedza matkę już na OIOMie. Przed południem jest przytomna. Z maską tlenową na twarzy, ale dopytuje o wnuki. We wtorek po południu zatrzymuje się serce, karta szpitalna wspomina o ponad 25-minutowej reanimacji. Od tego momentu jest nieprzytomna.  

- Jeździłem codziennie, mama zmarła dwa i pół tygodnia od przywiezienia do szpitala - mówi syn.

- Jestem święcie przekonana, że gdyby nie było lekarza, ratownicy zabraliby teściową za pierwszym razem, włożyli już wkucie, zrobiono by jej badania, może dostałaby antybiotyk, kroplówki i nie doszłoby do tego - mówi synowa. 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).Ogłoszenia

Korepetycje z matematyki

Oferuję korepetycje z matematyki na każdym poziomie....

elektryk kompleksowe usługi

Elektryk oferuje pełny zakres usług elektrycznych od...

Zatrudnię zbrojarzy

Zatrudnię zbrojarzy Praca na terenie Warszawy Stawka...

Działka 1298 m2 Międzyrzec na sprzedaż.

Działka do zabudowy przy ul. Warszawskiej 52 ( wjazd...

Wynajem zwyżki - 16 m

Wynajem zwyżki samochodowej, zakres pracy wysięgu 16m.

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW...

NAPRAWA ORBITREKÓW ROWERÓW TRENINGOWYCH WARSZAWA...

{**}