Zawodniczki Górnika Łęczna. Fotograf: Sławomir Pęciak

Komentuje dla "Wspólnoty" Konrad Sawicki i Grzegorz Kuczyński (wydanie Wspólnoty nr 23)

Sprawy miejskie komentują dla "Wspólnoty" Konrad Sawicki i Grzegorz Kuczyński.Władza zarobi mniej

15. maja Polski Rząd przyjął rozporządzenie obniżające pensje samorządowców. Zgodnie z nowymi przepisami już od 1 lipca starosta, burmistrz i wójtowie będą zarabiali mniej.

Dotychczas zdarzało się, że lokalnym włodarzom w ciągu roku wpadało do kieszeni nawet 200 tysięcy złotych. Ostatnie decyzje rządu mają sprawić, że takie sytuacje nie będą miały miejsca. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, zasadnicze wynagrodzenie starosty łęczyńskiego i wójtów w naszym powiecie wyniesie maksymalnie 4700 zł, natomiast burmistrz łęcznej będzie mógł liczyć najwyżej na 4800 zł "podstawy". Oczywiście naszym włodarzom będą przysługiwały jeszcze dodatki, jednak jedno jest pewne – zarobią znacznie mniej, a tego przecież chcieli mieszkańcy. 

Musimy jednak pamiętać, że nowe przepisy nie wchodzą w życie "z automatu". Do obniżenia wynagrodzeń konieczne jest podjęcie odpowiednich uchwał przez rady gmin i powiatu. Uchwały te powinny zostać podjęte jeszcze w czerwcu. Bez takich decyzji nie da się wprowadzić nowych przepisów w życie już od początku lipca.

Plotka głosi, że niektórzy z włodarzy przekonują radnych, aby nie podejmowali uchwał obniżających im pensje. Podobno są tacy, którzy chcą temat przemilczeć i po cichutku dokończyć kadencję z zawyżonym, niezgodnym z nowymi przepisami wynagrodzeniem. Jeśli jest w tym choć odrobina prawdy, to musimy się takiemu działaniu sprzeciwić. Pytajmy naszych radnych, czy już zdecydowali o tym, że władza wreszcie zarobi mniej.

Państwo Radni, do dzieła. 

Konrad Sawicki, doradca wojewody lubelskiego


Mistrzem Polski jest Górnik, Górnik najlepszy jest!

Zawodniczki GKS Górnik Łęczna pierwszy raz w historii klubu zostały Mistrzyniami Ekstraligi kobiet. To ogromny sukces i wyróżnienie. Na stadionie w Łęcznej z satysfakcją oglądałem zwycięski mecz (3:2) z Medykiem Konin, po którym nastąpiło uroczyste nagrodzenie drużyny i sztabu szkoleniowego.

Emocje sięgały zenitu, ponieważ tytuł Mistrza Polski pierwszy raz trafił do Łęcznej i prawdopodobnie też pierwszy raz na Lubelszczyznę.

Tym bardziej czułem się zaszczycony mogąc wraz z burmistrzem, na płycie boiska wręczyć zawodniczkom pamiątkowy puchar i pamiątkową tablicę z medalem Łęcznej.

Kobiety miały mało czasu na świętowanie, ponieważ przygotowywały się do kolejnego ważnego pojedynku, jakim był finał Pucharu Polski. I tym razem nasze złotka nie zawiodły i w meczu na stadionie w Łodzi pokonały  Czarnych Sosnowiec 3:1 zdobywając kolejne ważne trofeum!

Społeczność Łęcznej, powiatu łęczyńskiego, a także całego województwa jest z Was dumna. Jesteście sportowym ambasadorem województwa lubelskiego, drużyną, na której mecze przychodzi się z radością i dumą. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pracy, stylu gry i ambicji, z jaką sięgacie po kolejne awanse. Słowa uznania i gratulacje za osiągnięcie tak wielkiego sportowego sukcesu należą się zawodniczkom, trenerom i całemu sztabowi szkoleniowemu. Życzę dalszych sportowych osiągnięć i utrzymania dobrej passy.

Grzegorz KuczyńskiOgłoszenia

Sprzedam mieszkanie 3 pokoje os...

• Typ oferty: mieszkanie na sprzedaż • Cena: 169000...

miód

sprzedam miód leśny,umowa z nadleśnictwem,zezw.na...

Korepetycje z matematyki

Oferuję korepetycje z matematyki na każdym poziomie....

elektryk kompleksowe usługi

Elektryk oferuje pełny zakres usług elektrycznych od...

Zatrudnię zbrojarzy

Zatrudnię zbrojarzy Praca na terenie Warszawy Stawka...

Działka 1298 m2 Międzyrzec na sprzedaż.

Działka do zabudowy przy ul. Warszawskiej 52 ( wjazd...

{**}